امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26114
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام صغیرا گفت: خانواده های مذهبی باید برای تربیت فرزندانی با تقوا و مؤمن تلاش کنند چرا که بستر تربیت چنین فرزندانی در ایران اسلامی وجود دارد.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام علی صغیرا در سخنرانی شب گذشته که در محفل فاطمی واقع در چهار راه حمزه اصفهانی برگزار شد، گفت: تبیین تفاوت های دنیا غرب با دنیای اسلام نظر افراد مخالف را از انحطاط راجع به اسلام تغییر می دهد.

وی در ابتدا موضوع بحث خود را پیرامون تفاوتهای دنیای اسلام و دنیای غرب مطرح کرد و افزود: دنیای اسلام ناب تفاوت های زیادی با دنیای غرب دارد که مطرح کردن این تفاوتها برای مردم، افکار افراد مخالف را از انحطاط راجع به اسلام، تغییر می دهد.

حجت الاسلام صغیرا بیان کرد: بر اساس نظر، نظریه‌پردازهای غربی بی احترامی کردن به دیگران اشتباه است ولی دلیل این مسأله در امان ماندن از عملکرد مقابل به مثل شخصی است که به او بی احترامی کرده ایم ولی در اسلام احترام گذاشتن به دیگران یک اصل اساسی برای به دست آوردن رضایت خداوند و ایجاد مودت و محبت در میان افراد جامعه است.

کارشناس مسائل دینی با توجه به شایع شدن مسائلی همچون ازدواج سفید و همجنس بازی در دنیای غرب، اظهار داشت: دنیای غرب دنیای شهوترانی است و جایگاه ازدواج تقریباً از دست رفته است ولی در دنیای اسلام، ازدواج هنوز به عنوان یک رسم قابل احترام مطرح است.

وی ادامه داد: الگوهایی که در غرب معرفی می شوند زنان را به صورت یک کالا، به سوی ارضای شهوت مردان سوق می دهند ولی در الگوهای اسلامی افرادی همچون حضرت زینب(س) وجود دارند که در زمان خودشان به عقیله العرب مشهور بودند، دارنده این صفت کسی است که همه کارهایش را از روی عقل و تدین انجام می دهد.

حجت الاسلام صغیرا ادامه داد: جایگاه حضرت زینب(س) به عنوان یک زن مسلمان آنچنان رفیع است که بعد از گذشت ۱۳۰۰ سال از رحلت ایشان، مردانی حاضر هستند جانشان را فدا کنند ولی نگذارند افرادی به مقبره ایشان متعرض شوند.

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه در ایران اسلامی شرایط برای تربیت فرزندانی ایثارگر و با تقوا مهیا است، تبیین کرد: خانواده ها باید برای تربیت فرزندانی با تقوا و مؤمن تلاش کنند چرا که بستر تربیت چنین فرزندانی در ایران اسلامی وجود دارد؛ نمونه بارز چنین جوانانی مدافعان حرم حضرت زینب(س) هستند که از جانشان برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) گذشته اند.

وی با بیان یک خاطره از مدافعان حرم، خاطرنشان کرد: دو برادر مشهدی که به سبب نظامی نبودنشان با رفتشان به سوریه مخالفت می شد، از طریق پیوستن به گروه فاطمیون به سوریه رفتند و هر دو شهید شدند، قبل از اینکه برای رفتن به سوریه اقدام کنند، مادرشان را راضی کردند و به او گفتند اگر کسی برای تحقیق به تو مراجعه کرد، مبادا از اینکه فرزندان پسری داشته ای حرفی بزنی، مادرشان نیز پذیرفت.

حجت الاسلام صغیرا ادامه داد: بعد از به شهادت رسیدن دو برادر مشهدی، مسؤولان مربوطه برای دفن و کفن ایشان پرس و جویی انجام دادند و متوجه شدند این افراد ایرانی بوده اند، وقتی به درب منزل این دو برادر رفتند، از مادرشان پرسیدند، آیا شما فرزندی داشته ای، مادرشان انکار کرد، ولی وقتی فهمید فرزندانش شهید شده اند، گفت بله، این دو فرزندان من بودند.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها