امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26058
تاریخ انتشار: ۹:۱۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
چاپ این نوشته
Share

نماینده ولی فقیه درکاشان، گفت: انقلاب از مردم و متعلق به مردم است و مسؤولین نیز خادم مردم هستند و اگر گروهها به دنبال منافع و جمع کردن غنائم انقلاب باشند، خسارت است.

به گزارش مباحث، آیت الله عبدالنبی نمازی، ظهر شنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، گفت: باید توجه داشته باشیم که عمر با سرعت و شتاب در حال گذر است و اگر در نظام جمهوری اسلامی ایران افتخار این را داریم که مسؤولیتی بر دوش ما گذاشته است، تکلیف است.

وی با اشاره به اینکه، برخی از آقایان که منصب می‌گیرند، ابتدای منصب محاسن و موهای سر آنها مشکی است اما بعد از مدتی هم موی صورت و هم موی سرآنها سفید شده است، گفت: سید عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه ابتدای مسؤولیت، محاسن ایشان مشکی بود اما امروز بعد از حدود سه سال محاسن او سفید شده است.

آیت الله نمازی خاطرنشان کرد: ما باید سعی کنیم ‌آنچه را که خدا می‌خواهد نه آنچه که ما می خواهیم انجام دهیم و آن نیز خدمت به مردم و بندگان خدا است، چرا که مردم ما مردم خوب و شایسته خدمت هستند که نمونه آن حضور همگانی روزگذشته مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود.

وی با بیان اینکه، وقتی ما چنین مردمی داریم، مسؤولان جامعه باید مراقب باشند تا به چیزی غیر از خدا و خدمت به بندگان خدا فکر نکنند، خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا و خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان و دعاهای آنها در شهرستان کاشان موفقیت هایی را داشته ایم.

نماینده ولی فقیه در کاشان اظهار داشت: توصیه های وحدت آفرین امام خمینی(ره) و توصیه های رهبر معظم انقلاب و همچنین تقدیر از مسؤولان شهرستان در برنامه ها و جلسات و تریبون نماز جمعه در مجموع، مدیریت شهری در کاشان، شورای شهر و مدیریت شهرداری نمره قبولی را دریافت کرده است و هرچند که شاید می‌توانسته از وضعیت فعلی نیز بهتر باشد اما خوب بوده و من به سهم خودم از همه اعضای شورای شهر به ویژه آقای شهردار تشکر می‌کنم.

آیت الله نمازی در ادامه با اشاره به دیدار با فرماندار کاشان، گفت: به فرماندار توصیه شد با برنامه ریزی هایی که برای دعوت از مهمانان خارج از شهرستان برای سخنرانی دعوت می شود به گونه ای باشد که تحلیل و تفسیرهای بعد از سخنرانی ها در فضای مجازی به مصلحت شهرستان باشد، ضمن اینکه خودم نیز از مسؤولانی که دعوت می شوند می خواهم موضوع سخنرانی های خود را رابطه با آمریکا و استکبار ستیزی تنظیم کند و به حوزه تشکل های سیاسی وارد نشوند و خوراک شبکه های اجتماعی در فضای مجازی را فراهم نکنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین با اشاره به روزهای پایانی عمر شورای چهارم شهر اظهار امیدواری کرد، خداوند فعالیت ها را به عنوان عبادت از ما قبول کند تا بتوانیم در سایه وحدت، صفا و صمیمیت در راه خدمت به مردم اهتمام داشته باشیم.

وی در ادامه از رهبری و مردم  بعنوان دو رکن اساسی در جامعه توحیدی نام برد و اظهار داشت: گروه های سیاسی اگر در چارچوب امت تعریف شوند خوب است اما اگر جدای امت باشد آینده خوبی نخواهند داشت.

نماینده ولی فقیه درکاشان، گفت: اصولگرایی و اصلاح طلبی هیچ تفاوتی با هم ندارند، اصولگرا به کسی گفته می‌شود که بر محور اصول اسلام و انقلاب باشد و از اصول اسلام و انقلاب تجاوز نکند و اصلاح طلب به کسی گفته می‌شود که به دنبال اصلاح جامعه باشد.

آیت الله نمازی، گفت: نمی شود کسی اصولگرا باشد اما اصلاح طلب نباشد و یا نمی شود کسی اصلاح طلب باشد اما اصولگرا نباشد، و این درحالی است که ما برای خودمان خط کشی‌هایی را درست کردیم و براساس این خط کشی‌ها در مقابل یکدیگر موضع گیری می‌کنیم.

وی افزود: امام حسین(ع) می فرماید ‹‹انّى لَمْ أَخْرُجْ أَشِرًا وَلا بَطَرًا وَلا مُفْسِدًا وَلا ظالِمًا وَإِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاِْصْلاحِ فى أُمَّهِ جَدّى›› امام حسین(ع) نیز اصلاح طلب بوده است، بنابراین گروه های سیاسی و تشکل سیاسی که در قانون اساسی آمده است،  باید در چارچوب امت حرکت کنند نه اینکه خودشان را جدای از امت بدانند و به دنبال جمع کردن غنائم انقلاب باشند.

نماینده ولی فقیه در کاشان ادامه داد: در آستانه انتخابات، تحلیل ها و تفسیرها و مصاحبه ها شروع می شود و هر گروهی به دنبال این است که نماینده آنها رییس جمهور باشد، پس مردم چه کاره هستند در حالی که انقلاب از مردم و متعلق به مردم است و مسؤولان نیز خادم مردم هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر گروه ها به دنبال منافع و جمع کردن غنائم انقلاب باشند، خسارت است و در این راه هم خودشان اشتباه می‌کنند و هم عده ای از مردم را در انتخابات به دنبال خودشان می‌کشانند.

آیت الله نمازی در ادامه با تأکید بر توجه مسؤولان بر خدمت به مردم، گفت: اسلام دین خدمت به خلق است و بعد از فرایض واجبات، هیچ چیزی محبوب تر و عزیزتر از خدمت به خلق و گره گشایی از کار مردم نیست و همه ائمه معصومین(ع) نیز در همین راستا حرکت می‌کردند.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها