امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 26031
تاریخ انتشار: ۶:۰۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
چاپ این نوشته
Share

رییس حوزه علمیه اباصالح(عج) گفت: ملاک پذیرش اعمال انسان، تحصیل رضایت خداوند است و رضایت خداوند با رضایت حضرت زهرا(س) حاصل می شود.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام عبد الکریم کشکولی در سخنرانی صبح امروز که در محفل فاطمی واقع در محله کرآدباد برگزار شد، گفت: هوا پرستی روح انسان را از بین می برد.

وی در ابتدا با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) در عظمت حضرت زهرا(س)، افزود: رضایت خداوند به واسطه رضایت حضرت زهرا(س) حاصل می شود، زمانی که امام حسین(ع) در گودی قتلگاه قرار گرفتند و عرضه داشتند خدایا راضی هستم به رضای تو، خداوند پاسخ داد، رضایت من همان رضایت مادرت زهرا(س) است.

حجت الاسلام کشکولی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگوی امامان معصوم(ع) هستند، تشریح کرد: ملاک پذیرش اعمال انسان، تحصیل رضایت خداوند است و رضایت خداوند با رضایت حضرت زهرا(س) حاصل می شود.

رییس حوزه علمیه اباصالح(عج) با بیان اینکه برای تقرب به خداوند سن انسان ملاک نیست، تبیین کرد: حضرت زهرا(س) با وجود سن نه چندان زیادشان، در اعتقادات، اخلاقیات و اعمال آنچنان پیشرفت کردند که کسب رضایتشان، منجر به خشنودی پروردگار می شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان برای رسیدن به مقامات بالای روحانی، باید صاف شود، اذعان کرد: حضرت زهرا(س) می فرمایند، اگر عمل انسان از هفت آسمان بالای سرش عبور کند، صاف است و اگر در یکی از آسمانها مسدود شود، صاف نبوده است.

وی به موانع سیر الی الله اشاره کرد و افزود: اگر انسان در طول زندگی اش تنها به خوردن گوشتهای حلال مشغول شود و از گوشت برادر مرده اش نخورد، یکی از موانع اصلی سیر الی الله را پشت سر گذاشته است.

حجت الاسلام کشکولی با بیان اینکه ریشه غیبت کردن هوا پرستی است، اذعان کرد: همانطور که هوای وارد شده در رگ سبب مرگ جسم انسان می شود، وارد شدن هوا در اعمال موجبات مرگ روح را فراهم می کند.

استاد حوزه علمیه گفت: انسان دنیا طلب به سبب گرایش به دنیای پست و رویگردانی از آخرت، از حرکت صعودی به سوی سعادت باز می ماند، اگر یک روحانی برای رسیدن به رضایت مردم نماز بخواند یا سخنرانی کند، در راستای به دست آوردن دنیا حرکت کرده است و اگر کاسبی آن گونه که خداوند راضی است به کسب و کار مشغول شود، به دنبال آخرت حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه اول جاده کفر، تکبر است، اظهار کرد: نخستین موجودی که به خداوند کفر ورزید شیطان بود و کفر او نتیجه تکبر او بود، شیطان با وجود اینکه هزاران سال عبادت کرد، نتوانست از دستور خداوند اطاعت کند.

حجت الاسلام کشکولی در پایان گفت: عبادتی ارزشمند است که منجر به اطاعت شود، اگر مطیع پروردگار شویم راهی بهشت خواهیم شد.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها