امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26028
تاریخ انتشار: ۶:۰۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
چاپ این نوشته
Share

فعال فرهنگی گفت: در وقایع ایام فاطمیه و ایام محرم، نباید به گونه ای به دنبال کشف دقیق مصائب اهل بیت(ع) باشیم که اهداف اهل بیت(ع) را فراموش کنیم.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام محمد داستانپور در جلسه سخنرانی شب گذشته که در خیمه گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، گفت: پاسخ دادن به چگونه های زندگی نباید سبب ذبح شدن پاسخ دادن به چراها شود.

وی در ابتدا با عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)، افزود: انسان در زندگی اش با بلاها و مصیبتهایی رو به رو می شود که سبب رنجش روح او می شود و دانشمندان می گویند انسان در هنگام مواجه شدن با بلاها و مصیبتها به دو شکل عمل می کند.

حجت الاسلام داستانپور ادامه داد: انسان در مواجه شدن با بلاها یا به دنبال پاسخ دادن به چراها است و یا به دنبال چگونه ها است، معمولاً انسانی که در هنگام مواجه شدن با بلاها، به دنبال پاسخ دادن به چراها است، مصیبت بلا از دلش برطرف نمی شود ولی بررسی کردن علل وقوع مصیبت با پاسخ دادن به چگونه های ذهن، انسان را از آفات مصیبت دور نگه می دارد.

فعال فرهنگی بیان کرد: اگر انسان در هنگام مواجه شدن با مصائب آن قدر به چگونه ها بپردازد که پاسخ دادن به چراها از ذبح شود، دچار یک خطای جبران ناپذیر خواهد شد.

وی توضیح داد: متأسفانه برخی از هیأتهای مذهبی به جای پاسخ دادن به چراها در مصائب اهل بیت(ع)، دائماً به دنبال پاسخ دادن به چگونه ها هستند تا جایی که پاسخ دادن به چراها به طور کلی فراموش می شود.

حجت الاسلام داستانپور افزود: در وقایع ایام فاطمیه و ایام محرم، نباید به گونه ای به دنبال کشف دقیق مصائب اهل بیت(ع) باشیم که اهداف اهل بیت(ع) را فراموش کنیم.

کارشناس برنامه های مذهبی تلویزیون در پایان اظهار کرد: افرادی که به دنبال پاسخ دادن به چگونه ها هستند به گونه ای پاسخ دادن به چراها را به طور کلی فراموش می کنند.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها