امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 26006
تاریخ انتشار: ۵:۴۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
چاپ این نوشته
Share

رئیس جمهور در جمع میلیونی راهپیمایان سالروز پیروزی انقلاب، با تاکید بر این که انقلابی گری با کج اندیشی سازگار نیست، تصریح کرد: انقلاب یک دریاچه نیست، بلکه رود خروشان جاری است که نسل‌های امروز و فردا به این رود خروشان می‌پیوندند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، در اجتماع میلیونی راهپیمایان ۲۲ بهمن تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدا، با تشریح دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی طی ۳۸ گذشته، تاکید کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب همه مذاهب، اقوام و نسل های ایرانی است و دولت و ملت بزرگ ایران، راه انقلاب را با مدیریت جهادی تا دستیابی به همه اهداف والای انقلاب، ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور با بیان این که راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب، در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت، افزود:  همه آنهایی که امروز به نام ائتلاف و اقتدار ملت ایران، پاسداشت میراث و تمدن اسلامی – ایرانی، خواهان پیشرفت و توسعه سرزمین ایران هستند، میراث داران واقعی انقلاب اسلامی می باشند که به انقلابی بودن خود افتخار می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: همه آنهایی که اسلام را دین رحمت، اخلاق، عدالت، آزادگی، دفاع از حق، سلطه‌ستیزی، انصاف و اعتدال می‌دانند، فرزندان این انقلاب بزرگ هستند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی تنها در حافظه تاریخی ملت ایران نیست، بلکه در سراسر زندگی، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه جوانب زندگی فردی و جمعی ما حضور دارد، ابراز داشت: آرمان‌ها و اندیشه انقلاب زنده است و باقی خواهد ماند. به عنوان یک سرباز از ابتدای نهضت اسلامی در سال ۴۱ در همه فرازها و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار سرداران انقلاب و معمار فقید، امام راحل بودم که به صراحت می‌گویم بینش، منش و روش انقلابی، جذب بیشتر اذهان و افراد به سمت انقلاب است.

رئیس‌ جمهور با اشاره به این که انقلابی‌ بودن یعنی پویایی، مقاومت، آزادگی و با کج اندیشی و خودمداری سازگار نیست، ادامه داد: انقلاب اسلامی دریاچه نبوده، ‌بلکه رود خروشان و جاری است که همه نسل های امروز و فردا به آن می‌پیوندند، لذا باید امروز انقلاب را بیش از گذشته تثبیت کرده و به تکامل برسانیم.

وی تاکید کرد: امروز روز تثبیت جمهوریت، اسلامیت، آزادی، استقلال، حقوق اساسی ملت ایران، احقاق حقوق شهروندی تک تک افراد ملت، کرامت مردم ایران‌زمین و روزی است که همه باید در برابر قانون، اساسی، ‌احساس برابری را با تمام وجود لمس کنند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی افزود: انقلاب اسلامی، زمانی به اهداف بلند خود رسیده است که همه ۸۰ میلیون ملت ایران در برابر قانون برابر باشند و امتیازخواهی و ویژه‌خواری در کشور برای همیشه رخت بربندد.

رئیس‌ جمهور با بیان این که انقلاب اسلامی زمانی به قله رسیده که اعتماد ما به همدیگر به سرمنزل کمال رسیده باشد. انقلاب وقتی به تکامل رسیده که حق امید ملت نسبت به آینده نظام و انقلاب روز به روز بیشتر شود، تصریح کرد: وظیفه و تکلیف ما در برابر انقلاب اسلامی راستگویی، درست ‌کرداری، پاسخگویی در برابر ملت و جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور و راه برای توسعه، تعالی و پیشرفت باز باشد.

وی  اظهار کرد: باید معیشت مردم را برای زندگی راحت‌تر آماده کنیم تا نخبگان، فعالان حوزه فرهنگ و سیاست به طور کامل احساس امنیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تاکنون راه‌های سخت و دشواری را طی کرده است، افزود: این انقلاب از امواج ترور در سال‌های اولیه و تجاوز و جنگ، توسط ملت فداکار ایران رهانیده شد و شهیدان سربلند، جانبازان پرافتخار، آزادگان سرافراز و همه ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس، سندها و پرچم‌های پرافتخار ملت و کشور هستند.

رئیس‌ جمهوربا تأکید بر اینکه باید این سرمایه‌های بزرگ ملی را قدر بدانیم و در برابر خانواده بزرگ شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، سر تعظیم فرود آوریم، اظهار داشت: به جهانیان اعلام می‌کنیم که راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری در هیچ شرایطی دست بر نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران، در پیچ و خم‌های سخت انقلاب راه و مسیر خود را با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، هرگز گم نکرده و مشکلات را پشت سر گذاشته است، اخاطرنشان کرد: در عرصه بین‌المللی موفق شدیم، شرایط تهدید را به صلح تبدیل کنیم و امروز اقتصاد کشور در حال گذار از رکود به رونق اقتصادی است و تورم مهار شده است.

رئیس‌ جمهور اظهار کرد: امروز صنعت نفت، حمل و نقل، کشاورزی و صنایع روز به روز به سمت پیشرفت حرکت می‌کند و در بهداشت، آموزش و پرورش، تأمین اجتماعی و پژوهش در مراحل شکوفایی قرار داریم، لذا همه سی و هشت سال بعد از انقلاب اسلامی، مسیر افتخارآمیز ملت ایران است.

رئیس‌ جمهور در ادامه به تلاش‌های چند سال گذشته کشور در سایه حضور، ایستادگی و فداکاری مردم اشاره کرد و گفت: برای دفاع از حقوقمان پشت سر مقام معظم رهبری ایستادگی کردیم و نتایج بلندی به دست آوردیم. امروز حق هسته‌ای ایران اسلامی در دنیا پذیرفته شده است و محصولات صنعت هسته‌ای ما به دنیا صادر می‌شود و در مسیر تجارت بین‌المللی قرار گرفته‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی ادامه داد: امروز آب سنگین تولیدی دانشمندان جوان و عزیز کشورمان به آمریکا و روسیه صادر می‌شود و به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنیم در رآکتور اراک به بازطراحی جدیدی دست یافتیم که مدرن‌تر از گذشته بازسازی و کامل می‌شود.

وی ادامه داد: با فشار ظالمانه بدخواهان نفت و میعانات نفتی محدود شده بود و امروز مسیر را برای رشد و تولید باز کردیم. میعانات و نفت خام در یکسال گذشته یک میلیون و دویست هزار بشکه صادر می‌شد اما امروز  به دو میلیون و هشتصد هزار بشکه یعنی بیش از دو برابر افزایش صادرات داشته‌ایم.

رئیس‌ جمهور افزود: ما در اجلاس اوپک حق ملت بزرگ ایران را برای تولید و صادرات نفت با دیپلماسی موفق نفتی پس گرفتیم که این به معنای افتخار ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی  با بیان این که مردم هیچ گاه خیانت‌های این کشور را فراموش نخواهند کرد، اظهار داشت: ما در برابر آمریکا که به حقوق ملت تجاوز کرده و با دادگاه ساختگی در سال‌های قبل، اموال ایران را غصب کرده است ،به دادگاه بین‌المللی لاهه شکایت بردیم و حقوقدانان، سیاستمداران و دیپلمات‌های کشور تا دستیابی به حقوق ملت از پای نخواهند نشست.

رئیس‌ جمهور با اشاره به اینکه در طول ۳٫۵ سال گذشته به همت جوانان، کارآفرینان، زنان و مردان، روستایی و شهری، توانستیم نرخ رشد اقتصادی را از منهای ۶٫۸ دهم به مثبت ۷٫۴ دهم تبدیل کرده و تورم را از ۴۰ درصد به ۸ درصد کاهش دهیم، افزود: موفق شدیم برای اولین بار در طول ۳۷ سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیرنفتی را مثبت کنیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ صادرات غیرنفتی نسبت به واردات غیرنفتی بیش از ۹۰۰ میلیون دلار افزایش داشت و این اولین بار بود که به تراز مثبت تجاری دست یافتیم و امسال نیز به حول و قوه الهی صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان این که اتکای بودجه به نفت، کاهش یافته است، افزود: در سال‌های گذشته اتکاء بودجه به نفت مثبت ۴۴ درصد بود، اما از ۳ سال گذشته تاکنون مثبت ۳۲ درصد شده است و این نشان می‌دهد که ما در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی قرار داریم.

رئیس‌ جمهوربا تأکید بر اینکه امروز در شرایطی هستیم که تا پایان کار دولت یازدهم برای اولین بار برداشت گاز در پارس جنوبی از قطر پیشی خواهد گرفت، گفت: در سال‌های قبل تنها ده فاز در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده بود، اما در دولت یازدهم و تا پایان کار این دولت، یازده فاز به بهره‌برداری می‌رسد و برداشت گاز از ۲۴۰ میلیون متر مکعب در روز قبل از دولت یازدهم، به ۵۰۰ میلیون مترمکعب در سال جاری و تا پایان دولت تدبیر و امید به ۵۶۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی تصریح کرد: این افتخار بزرگ ملت ایران است که در زمینه برداشت از یک منبع مشترک گازی با کشور همسایه،  ‏با همت مهندسان، کارکنان و جوانان به تعادل رسیدیم.‏

رئیس‌ جمهور از افتتاح ۹ طرح مهم پتروشیمی و ۷ طرح مهم دیگر تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد و ‏گفت: تولید کشور، نسبت به گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است و صادرات در بخش پتروشیمی، ۴۶ درصد ‏افزایش دارد.‏

حجت الاسلام والمسلمین روحانی تصریح کرد: آنهایی که در گوشه و کنار نشسته فکر می‌کنند نظام جمهوری ‏اسلامی ایران فقط شعار می‌دهد و در عمل پیشرفتی ندارد، بدانند که ما امروز در بسیاری از زمینه‌ها جزو ۱۰ ‏کشور اول دنیا هستیم و باید این آمار را با ۳۸ سال قبل و وابستگی کشور، به بیگانگان مقایسه کنند.‏

رئیس‌ جمهور با اشاره به اهداف بلند انقلاب برای برقراری عدالت و کمک به مستضعفان، گفت: امروز ‏شاهد برق‌رسانی، راه‌سازی و گازرسانی در روستاهای کشور هستیم به گونه‌ای که روستاهای ۲۰ خانوار، دارای ‏برق بوده و تا پایان کار دولت هیچ روستای ده خانواری نیست که برق نداشته باشد.‏

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه گازرسانی به مناطق روستایی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ روستای ۲۰خانواری نیست مگر اینکه دارای برق باشد و تا پایان کار این دولت تمام روستاهای ده خانوار نیز به این امکان می رسند. لوله های گاز ما نیز به زاهدان رسیده و مردم سیستان و بلوچستان به زودی از این نعمت برخوردار می‌شوند. و تلاش می‌کنیم گاز را به زاهدان برسانیم و مردم سیستان و بلوچستان از این نعمت بزرگ بهره‌مند شوند.

وی صادرات گندم را از دیگر دستاوردهای دولت در بخش کشاورزی دانست و گفت: ما سال ۹۲، ۹۷ میلیون تولید گندم کشاورزان بود که امسال ۱۱۸ میلیون تن شده است و ۱۱ و نیم میلیون تن از کشاورزان گندم خریداری کرده‌ایم و صادرکننده گندم هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به عملکرد دولت در شبکه خطوط ریلی گفت: ۵۶۴ کیلومتر خط جدید ریلی و راه آهن در این دولت افتتاح شده و هزار کیلومتر دیگر نیز آماده افتتاح داریم. ۲۱۶ کیلومتر آزادراه و ۲۵۱۱ کیلومتر بزرگراه افتتاح کرده‌ایم. ۲۵۶۹ کیلومتر نیز راه‌سازی جدید انجام داده‌ایم. برای مسکن مهر که صدها و دهها مشکل داشت در این دولت  ۷۶۵ هزار واحد تکمیل به مردم تحویل داده ایم که در آن همه خدمات جانبی از کلانتری، مدرسه، برقو گاز برخوردارند. همچنین تا‌آخر این دولت ۸۴۵ هزار واحد مسکن مهر در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هنوز راه فراوانی پیش روی ما باقی مانده است گفت: ملت ما خواهان زندگی بهتر هستند و این حق آنهاست و باید دست به دست هم دهیم و با موضوع فساد و ویژه‌ خواری ها مبارزه کنیم، چرا که تا فساد وجود دارد، در اقتصاد پیشرفت نخواهیم داشت.

روحانی در پایان به انتخابات آینده اشاره کرد و گفت: ملت ایران در ماه های آینده قدرت خود را در پای صندوق های را به بدخواهان و استکار جهانی نشان خواهند داد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها