امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25977
تاریخ انتشار: ۶:۵۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
چاپ این نوشته
Share

کی از مهم ترین وظایف ما در شرایط کنونی معرفی و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل چهارم یعنی نوجوانان و جوانان کشور است زیرا نسل جوان امروز ما چیزی از وقایع و رخدادهای آن دوران را درک نکرده و ندیده اند .

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری امام جمعه اردستان در گفت وگو با خبرنگار مباحث، گفت: یکی از مهم ترین وظایف ما در شرایط کنونی معرفی و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل چهارم یعنی نوجوانان و جوانان کشور است زیرا نسل جوان امروز ما چیزی از وقایع و رخدادهای آن دوران را درک نکرده و ندیده اند .

وی افزود : برای معرفی انقلاب اسلامی ایران به نسل جوان باید عواملی را که موجب پیروزی انقلاب اسلامی شده است، برای آنها بازگو کنیم و از آن سخن بگوییم.

امام جمعه اردستان در همین زمینه به تبیین عوامل اصلی شکل گیری انقلاب پرداخت و عنوان کرد: ایمان واقعی مردم به قدرت الهی، وحدت بی نظیر مردم و همچنین رهبری بی نظیر امام خمینی(ره) در آن روزگار  سرد زمستانی و تاریک  که ظلم و ستم دستگاه حاکم همه جا را فرا گرفته بود در نهایت منجر به وحدت و اتحاد مردم شد و این عوامل دست به دست هم داد تا ریشه نظام شاهنشاهی برای همیشه از این کشور کنده شود و نظامی مبتنی بر آموزه های اسلام و قرآن جای آن را بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین دهشیری خاطر نشان کرد: امروز نیز با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی  باید گفت رمز دوام و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران نیز در گرو تقویت همین سه عامل است.
رمز حفظ انقلاب اسلامی، معرفی خادمان و خائنان است
امام جمعه اردستان با بیان اینکه در دنیای امروز برای تبیین ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی برای نسل جوان باید از ابزار و وسایل بروز بهره برد افزود: هنرهای نمایشی نظیر فیلم و سریال، شعر، نقاشی و همچنین استفاده از ابزار های اطلاع رسانی و شبکه های مجازی بسترهای جدیدی هستند که در مسیر تبیین اهداف انقلاب و انتقال ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق شعار های آن می توان از آن استفاده نمود‌.
وی تصریح کرد :روشنگری و ذکر و بازگویی مفاسد و معایب رژیم استبدادی گذشته و محاسن و فضایل انقلاب اسلامی برای جوانان و همه آحاد مردم وظیفه همه دلسوزان انقلاب است، زیرا ماشین تبلیغات گسترده دشمن همه توان خود را گذاشته  است تا با ناکارآمد جلوه دادن انقلاب اسلامی مردم را از انقلاب دور سازند و نقشه های شوم خود را پیاده کنند و انقلاب را  از مسیر درست خود منحرف سازند.
استاد حوزه علمیه  در ادامه بیان کرد : ما اگر بخواهیم کشور را در برابر خطرات داخلی و بیرونی حفظ کنیم باید خادمان و خائنان انقلاب را به مردم معرفی کنیم.
وی در پایان گفت : همه ما باید مراقب رفتار و کردار خود باشیم تا خدای نا کرده دیدگاه نسل امروز به واسطه برخی خطاها و رفتارهای غلط ما نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی مخدوش نشود و این باور برای آنها تداعی نشود که عده ای از نام انقلاب سو استفاده می کنن

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها