امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 25969
تاریخ انتشار: ۵:۱۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
چاپ این نوشته
Share

معاون آموزش و تبلیغ نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها،گفت: ما باید پای انقلاب، آرمانهای امام و خون شهدا بایستیم و نگذاریم کسانیکه مقابل خط امام و خون شهدا می‌ایستند در راس کار باشند.

به گزارش مباحث، حجت‌الاسلام علیرضا مستشاری، پیش از ظهر امروز در نشست مردمی برنامه‌های عمومی پویش ملی «چله انقلاب اسلامی» در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر برزک از توابع کاشان با اشاره به اینکه  خداوند قرآن، پیامبران و ائمه را برای هدایت و نورانیت بشر فرستاد گفت: بر اساس آیه ۴۴ سوره مائده که می فرماید ‹‹إِنَّا أَنْزَلْنَا التَّوْرَاهَ فِیهَا هُدًى وَنُورٌ›› هدایت و نور محقق نمی‌شود مگر به وسیله بستری که تعیین می‌شود.

وی، با اشاره به آیه ۴۹ سوره مائده که نور و هدایت در کتاب‌های آسمانی است افزود: اصل مشروعیت، امر خدا در حکومت دینی است البته رای مردم نیز در مقبولیت حکومت هم مهم و  موثر است چرا که اگر مردم همراهی نکنند امیرالمومنین(ع) هم که باشی تنها و خانه‌نشین خواهید شد.

وی افزود: رای مردم تا وقتی خوب است که از هوای نفس پیروی نکنند و دنبال راحت ‌طلبی، عیش و نوش نباشند وقتی مردم دنبال راحت‌ طلبی بروند این دموکراسی فایده ندارد و نمی‌تواندحکو مت دینی خدا را همراهی کند.

معاون آموزش و تبلیغ نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، با تاکید بر اینکه این آیات، آیات حکومت دینی و ولایت را تشریح می‌کند گفت: امام خمینی(ره) براساس این آیات انقلاب کرد.

حجت‌الاسلام مستشاری، اتصال امام راحل به خدا و اهل‌بیت(ع) را تاکید کرد و گفت: امام خمینی(ره) بر اساس این اتصال انقلاب اسلامی و حکومت دینی را تشکیل‌ داد و با لبیک و همراهی مردم پیروز شد و و این در حالی است که انقلاب‌های زیادی در خاورمیانه از جمله مصر و یمن رخ داده ‌است اما چون  این انقلاب ها الهی نبود، مصادره شد و جاودان نشد.

وی تشکیل حکومت دینی و انقلاب‌کردن را یک مسأله دانست و گفت: طرف دیگر و مهم‌تر قضیه اداره و نگهداری این انقلاب به وسیله مسؤولان است.

وی ادامه داد: در صورتی انقلاب و حکومت دینی اداره و نگهداری می‌شود که مسؤولان ظلم نکنند و در سیاست داخلی و خارجی براساس قرآن عمل‌کنند، البته مردم هم باید ساز هوای نفس را کوک نکنند.

این استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به ریزش‌ها و رویش‌های هر انقلاب و اینکه خیلی از مسؤولان و یاران امام و انقلاب ریزش پیداکردند گفت: ریزش‌ها امری طبیعی است و حتی پس از وفات پیامبر اکرم(ص) نیز این ریزش‌ها اتفاق افتاد و یاران اصلی و همیشگی پیامبر و امیرمومنان(ع) از کنار آنها پراکنده شدند و به خاطر پست، مقام، تجارت و مال دنیا و راحت‌ طلبی به صف دشمنان پیوستند چون معتقد بودند امیرمومنان(ع) شیوه پیامبر را دارد و آنها نمی‌توانند جنگ، سختی و فقر را تحمل کنند.

حجت‌الاسلام مستشاری، در ادامه با اشاره به اینکه امام بالاتر از پیامبر نیست و مساله ریزش‌ها در مورد انقلاب نیز همینطور است، گفت: عاقبت‌ به خیری در تداوم راه و ثبات  قدم امری بسیار مهم است که با نبود آن بسیاری از ریزش ها انجام می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه در مورد ریزش ها به زبیر مشهور به سیف‌الاسلام و طلحه مشهور به طلحه‌ الخیر پیامبر(ص) اشاره‌ کرد و گفت: زبیر چهارمین مرد مسلمان پس از امیرمومنان(ع) و محرم اسرار بیت حضرت پیامبر(ص) بود و در ثقیفه به نفع امیرمومنان(ع) شمشیر کشید و با خلیفه اول و دوم به احترام آن حضرت بیعت نکرد و به خلیفه سوم در شورای شش نفره رای نداد، اما به‌ دلیل حب مال دنیا و فرزند از راه دین خارج شد و با پول های خلیفه سوم کارش به‌جایی رسید که درمقابل علی(ع) شمشیرکشید.

به‌ گفته ‌وی برخی مسؤولان ما نیز از اول خوب بودند اما ریزش‌های آنها و فرار برخی از آنها به خارج، بر اثر نبود عاقبت بخیری و حب مال دنیا، راحت‌ طلبی و عدم توان مقابله با سختی‌ها و تقدم خواسته‌های دشمن بر دین و ایمان اتفاق افتاد.

این کارشناس تحلیلگر مباحث روشنگری تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی و تاریخ اسلام، یادآور شد: راهکار جلوگیری از انحراف و اعوجاج انقلاب الهی امام و دورنشدن آن از خدا این است که هر چه دشمن می‌گوید و از ما می‌خواهد ما بر عکس آن عمل کنیم و این همان کاری است که امام خمینی(ره) در ورودش به ایران در روز ۱۲ بهمن  ۵۷ انجام داد.

حجت‌الاسلام مستشاری، فرار شاه در ۲۶ دیماه و روی کارآمدن دولت موقت بختیار را زمانی که معمار کبیر انقلاب اسلامی در فرانسه بود را یادآور شد و گفت: علی‌رغم سفارش و پیام‌های مسؤولان دولت فرانسه، انگلیس و دیگر کشورهای غربی و  اروپایی به امام راحل در فرانسه که مبادا به ایران بروید به صلاح شما نیست امام ۱۲ بهمن به ایران آمد چون می دانست آمدنش به ایران به صلاح دشمن نیست، از این رو برعکس خواسته آنها را عملی کرد و با اطمینان خاطر با وجود همه نگرانی‌های و خطراتی که برای جان وی وجود داشت وارد ایران شد.

وی ابراز داشت: دشمنان هیچ وقت مصلحت ما را نمی‌خواهند و آمریکا و انگلیس در طول تاریخ یکبار هم نشده ‌است که خیر ما و هیچ یک از کشورهای اسلامی را بخواهند.

وی، مخالفت دشمن با داشتن انرژی هسته‌ای برای ایران را خاطرنشان ‌کرد و گفت: چون داشتن قدرت هسته‌ای ایران به صلاح و نفع آنها نیست با داشتن این قدرت برای کشور ما مخالفت می‌کنند.

حجت‌الاسلام مستشاری افزود: اصل حکومت اسلامی برپایی آن است اما ماندگاری آن به دست مردم و مسوولان است که در همه عرصه‌ها، برعکس خواسته‌ دشمنان را عملیاتی کنند.

وی، با اشاره به آیه ۵۱ سوره مائده که تبعیت ‌نکردن از یهود و نصارا را تاکید می‌کند گفت: یهود زمان ما اسرائیل و نصارای عصر ما اروپا و آمریکا هستند که بر اساس این آیه هیچ وقت تا قیامت از مسلمانان راضی ‌نمی‌شوند مگر اینکه زیر بلیط آنها بروند.

استا حوزه گفت: سیاست خارجی ما این است که مسؤولان از هر جناح در حفظ امنیت ملی کشور تابع بیگانگان، اروپا و آمریکا نشوند و اگر دلشان به حال انقلاب و کشور می‌سوزد از اخم و لبخند دشمن اثر پذیری نداشته ‌باشند.

حجت‌الاسلام مستشاری با اظهار تاسف از اینکه در اداره کشور ما به جایی رسیدیم که اخم آمریکا و اروپایی‌ها بعد از ۲۵۰ هزار شهید کشور در مسؤولان اثر دارد گفت: آنها به خاطر اینکه دشمن اخم نکند ۶ ماه اجازه آزمایش موشکی و پرتاب پنج ماهواره را به سپاه ندادند.

وی افزود: رفاقت با آمریکا و اروپا پیشرفت نمی‌آورد، ترکیه ۵۰ سال است که حتی ناموس، عزت، آبرو، و حیای زن های خود را فروخت، اسلام ‌زدایی کرد و ثابت کرد دین از سیاست جدا است اما در اتحادیه اروپا قبولش نکردند چون گفتند اسم مسلمان را دارد.

این کارشناس تحلیلگر مسائل تاریخی و سیاسی، با تاکید بر اینکه اگر بخواهید پای دین خدا بمانید تا روز قیامت مشکلات تحریم، جنگ و سختی را خواهید داشت گفت: راضی شدن یهود و نصاری از مسلمانان طبق آیه ۵۱ سوره مائده محال است که با آنها کنار بیایند اگر بخواهند با ما کناربیایند باید خدا و شهدا را کنار بگذاریم.

حجت‌الاسلام مستشاری، با اشاره به استنباط برخی از مسؤولان که می‌گویند دنیا دهکده جهانی است، آمریکا کدخدا و ما رعیت آمریکا هستیم گفت: ما باید پای انقلاب، آرمان های امام و خون شهدا بایستیم و نگذاریم کسانی که مقابل خط  امام و خون شهدا می‌ایستند در راس کار باشند، بلکه جوانان انقلابی و حزب‌اللهی با تحصیل و تعهد و روحیه انقلابی باید جای آنها بروند و نگذارند دشمن در کشور نفوذ کند.

شایان ذکر است، برنامه‌های عمومی پویش ملی «چله انقلاب اسلامی» در قالب نشست مردمی با آیین تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم طهماسبی و شهید اکبر نقاده از شهدای انقلاب و سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا مستشاری، معاون آموزش و تبلیغ  نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها، در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر برزک از توابع کاشان با حضور امام جمعه و بخشدار شهر برزک و دیگر مسوولان اجرایی و فرهنگی این شهر برگزار شد.

پخش کلیپ سرود ولایت و سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد انقلاب و جوانان، اجرای گروه سرود پایگاه بسیج آیت الله مدنی(ع) برزک و تقدیر از دو شخصیت تاثیرگذار و فعال فرهنگی شهر برزک، آیین آغاز به ساخت عملیات عمرانی توسعه مسجد صاحب الزمان(عج) به همت بانی خیر حاج آقا موذن و ضیافت شام پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های این نشست بود که با همکاری مؤسسه خادمین حضرت رضا(ع) در کاشان و کانون فرهنگی هنری منجی مسجد صاحب الزمان (عج) شهر برزک برگزار شد.

انتهای پیام/ حوزه

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها