امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25886
تاریخ انتشار: ۳:۰۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
چاپ این نوشته
Share

نماینده ولی فقیه در اصفهان در دیدار فرماندهان و افسران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی روز ۱۹ بهمن را عامل سرعت بخشی پیروزی انقلاب دانست.

به گزارش مباحث، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان امروز و همزمان با روز نیروی هوایی ارتش، در دیدار با فرماندهان و افسران نیروی هوایی از ۱۹ بهمن سال ۵۷ به یوم الله یاد کرد و گفت: در آن روز بسیاری از مردم اشک شوق می ریختند.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در آن تاریخ هنوز پیروزی انقلاب اسلامی قطعی نشده بود و افسران نیروی هوایی در آن فضا از جان خود گذشتند و در مقابل امام خمینی (ره) رژه رفتند.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: حضور خالصانه این نیروهای انقلابی، باوجود مشکلات فراوانی که روزهای بعد از جمله در پادگان به وجود آوردند، ورق سلطنت شاهنشاهی را برگرداند و به پیروزی انقلاب سرعت بخشید.

وی ابراز خرسندی کرد، جوانانی که امروز نیز در حال خدمتند با همان روحیه هستند و به فرموده رهبر معظم رویشهای ما از ریزشهای ما بیشتر بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان شهدای مدافع حرم را مصادیق بارز این رویشها دانست و افزود: با مروری بر خاطرات این شهدا که غالبا در اوج جوانی این مسیر را انتخاب کرده اند، انسان می فهمد که همه مخلوقات فقط برای بندگانی چنین مخلص خلق شده اند.

امام جمعه اصفهان اذعان داشت: وقتی با خلوص نیت به میدان بیاییم الطاف الهی نیز شامل حالمان می شود، در غیر این صورت کسی نمی توانست تصور کند که پس از گذشت حدود ۴۰ سال بتوانیم به این عزت و اقتدار در جهان برسیم.

وی تصریح کرد: تحقیر کردن از جمله سنت های کفار در مقابل مؤمنان است که در قرآن هم به آن اشاره شده است، اما جمعی در دنیا پیدا شدند که گفتند می توانیم و به پیشرفت های زیادی دست یافتند.

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: دشمنان از این روحیه و از گسترش این روحیه می ترسند و دلیل دشمنی آنها با ما همین است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری رفتارهای ترامپ را مطابق با سنت های الهی دانست و گفت: بر اساس آیه قرآن کینه ای که از مسلمانان در دل دشمنان است، خیلی بیشتر از آن چیزی است که به زبان می آورند.

وی با اشاره به آیه ۱۲۱ سوره آل عمران افزود: خداوند در این آیه می فرماید: “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَهً مِّن دُونِکُمْ لَا یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ ۚ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الْآیَاتِ ۖ إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ” ای کسانی که ایمان آورده اید، از غیر خود برای خویش دوست محرم راز نگیرید، آنها از هیچ فسادی درباره شما کوتاهی نمی کنند، مشقت و رنج شما را دوست دارند، دشمنی از دهن هایشان (سخنانشان) پدیدار است، و آنچه سینه هایشان پنهان می دارد بزرگتر است. ما برای شما نشانه های(حال آنها) را روشن کردیم اگر می اندیشید.

آیت الله طباطبایی نژاد آیه بعد را راهکار مقابله با این خباثت ها دانست و گفت: “إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا لا یَضُرُّکُمْ کَیْدُهُمْ شَیْئاً إِنَّ اللَّهَ بِما یَعْمَلُونَ مُحیطٌ” اگر صبر کنید و پروا پیشه کنید نیرنگ آنها هیچ زیانی به شما نمی رساند، مسلّما خداوند به آنچه انجام می دهند (از نظر علم و توان) احاطه دارد.

در ابتدای این دیدار امیر روز خوش فرمانده نیروی هوایی و هشتم شکاری اصفهان، دیدار همه ساله نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با رهبر معظم انقلاب و نمایندگان ایشان در استانها، تجدید عهد و میثاق با آرمانهای امام (ره) و انقلاب است.

وی به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: یکی از ارکان اساسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی پایگاه هشتم شکاری است و تنها مرکز آموزش خلبان در کشور است.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها