امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 25877
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام سالک ، با اشاره به علل پیروزی انقلاب اسلامی و جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان، پیروزی انقلاب اسلامی را میراثی بسیار ارزشمند و حاصل تلاش و جانفشانی شهداء گرانقدر قلمداد کرد و گفت: وظیفه امروز همه ما، امانت داری از این میراث گرانبهاست

به گزارش خبرنگار مباحث، حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک، صبح امروز در جمع کارکنان منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی، در سه موضوع علل پیروزی انقلاب اسلامی، وضعیت کنونی کشور در منطقه و جهان و همچنین چگونگی وضعیت آینده کشور به سخنرانی پرداخت.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای بررسی علل پیروزی انقلاب اسلامی مطالعه در خصوص صدو پنجاه سال قبل از پیروزی انقلاب،   امری ضروری است .

وی مطالعه در خصوص جریان مشروطیت و حرکت و قیام مرحوم آیت الله نوری در مقابل دشمن خبیثی مانند انگلیس و همچنین مطالعه در خصوص ملی شدن صنعت نفت و شناخت مرحوم آیت الله کاشانی و دکتر مصدق و جریان نفوذی که باعث اختلاف این دو شخصیت شد را در درک علل پیروزی انقلاب اسلامی بسیار موثر خواند و گفت: در این بین شناخت مرحوم اسدآبادی و تلاش بی وقفه وی در تبلیغ معارف اسلام در کشورهای مختلف نیز اهمیت زیادی دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رحلت مرحوم آیت الله بروجردی در سال ۴۰ گفت: در آن زمان بین مراجع قم، مشهد و اصفهان شخصیتی که بیشترین شاگرد را تربیت کرد حضرت امام خمینی (ره) بودند.

وی با اشاره به اینکه مشخصات تعداد ۴۰۰ نفر از شاگردان امام خمینی (ره) در روزنامه اطلاعات آن روزها مطرح شده بود گفت: امام خمینی (ره)، اولین مبارزه رسمی  خود را در سال ۳۸ در کتابخانه یزد با مکتوب کردن مطالب اعتراض آمیزی علیه نظام حاکم آغاز کرد. وی افزود: امام خمینی (ره) مبارزات خود را در دو محور معرفی اسلام ناب بدون پیرایه و خرافه و افشاگری نسبت به جنایات حکومت وابسته به آمریکا در ایران ادامه داد و باعث  حرکت عموم ملت ایران بر اساس این دو محور و با رویکرد مذهبی و اسلامی شد.

سالک  در ادامه، تغییر تاریخ هجری شمسی به تاریخ شاهنشاهی توسط نظام حاکم را آغاز شمارش معکوس پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی حکومت شاهنشاهی در ایران قلمداد کرد و گفت: این سیاست به وضوح نشان از عدم اعتقاد دینی و مذهبی حکومت سلطنتی داشت و نشان می داد که شاه و درباریانش هیچ اعتقادی به پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) و قرآن کریم ندارند.

وی تصریح کرد: اقدامات ریاکارانه و عوام فریبانه شاه برای از بین بردن این ذهنیت  مانند چاپ قرآن کریم و ارسال به نقاط مختلف کشور با تشریفات هم در تغییر باور مردم هیچ نقشی نداشت و ملت بصیر ایران به خوبی از ضدیت شاه و اطرافیانش با اصل اسلام، مطلع بود.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس  در ادامه روحانیت را پیشکسوت حرکت انقلابی مردم عنوان کرد و گفت: پس از سپری شدن سال های تبعید حضرت امام خمینی (ره) بعد از قیام خونین سال ۴۲، امام خمینی (ره) با استقبال بی نظیر ملت به ایران بازگشتند و با سخنرانی قاطع خود در بهشت زهرا (س)، نقشه های شاهپور بختیار را نقش بر آب کردند.

وی در ادامه  زمینه های پیروزی انقلاب اسلامی را برشمرد و گفت: اولین عامل، ارتقاء سطح بصیرت مردم با رهنمایی ها و هدایت های حضرت امام خمینی (ره) بود که در طول سال های متمادی با انتشار اعلامیه های امام (ره) در روزهای تبعید و . . . در اختیار مردم قرار می گرفت.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز دومین عامل پیروزی انقلاب را اعتماد مردم و مسئولین به حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: این اعتماد که نقشی اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت حاصل سال ها تلاش و مبارزه و هدایتگری های حضرت امام خمینی (ره) در طول سال های تبعید بود.

 

وی سومین عامل پیروزی انقلاب را وجود شخصیت هایی مانند شهید صدوقی، شهید قاضی طباطبائی و . . . و مبارزه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در کنار حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: این شخصیت ها، نقش بسیار موثری در تبیین اندیشه های سیاسی امام خمینی (ره) بین آحاد ملت ایران ایفا می کردند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها