امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25808
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
چاپ این نوشته
Share

معاون آموزش حوزه‌ علمیـه خواهران استان اصفهان گفت: پذیرش حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان همزمان با سراسر کشور از ۱۵ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش مباحث، زهرا شفیعی، معاون آموزش حوزه‌ علمیـه خواهران استان اصفهان از آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران خبر داد و گفت: از ۴۴۷ مدرسه علمیه خواهران فعال در کشور، ۴۴  مدرسه در سطح دو، تعداد ۶ مرکز تخصصی در سطح سه و ۲ مرکز در سطح چهار در استان اصفهان فعالند.

وی با اشاره به شیوه‌های تحصیل در سطوح مختلف ابراز کرد: در سطح ۲ شیوه‌های حضوری تمام‌وقت، نیمه‌حضوری و پاره‌وقت رایج است و در سطح ۳ نیز دروس به شیوه های حضوری تمام‌وقت، نیمه‌حضوری و غیرحضوری ارائه می‌ شود، سطح ۴ هم به صورت حضوری تمام‌وقت برگزار می‌‌شود.

معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان با بیان این که پذیرش در سطح ۴ فقط از دانش‌آموختگان سطح ۳ حوزه‌های علمیه خواهران و پذیرش در سطح ۳ از دانش‌‌آموختگان سطح ۲ است، اظهار داشت: برای سطح ۲،  پذیرش از میان دانش‌آموختگان سیکل و دیپلم صورت می گیرد.

شفیعی رشته‌های سطح ۳ در اصفهان را شامل تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول، تاریخ اسلام، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرسی ادبیات عرب، مطالعات اسلامی زنان، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت و کلام با گرایش مهدوی دانست و گفت: رشته‌های سطح ۴ را «فقه خانواده» و «تفسیر تطبیقی»‌ تشکیل می دهند، از ۱۵ بهمن همزمان با ولادت حضرت زینب(س) ثبت نام برای سطح ۲ و ۳ آغاز می‌شود.

معاون آموزش مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان اظهار داشت: متقاضیان می توانند از ۱۵ بهمن ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.whc.ir اقدام به ثبت نام کنند.

وی گفت: در سطح ۲ آزمون ورودی نداریم و مصاحبه علمی برای پذیرش در این سطح، از ۱۰ تیر ماه به مدت یک ماه انجام خواهد شد و نتایج آن در  ۲ شهریور ۹۶ اعلام خواهد شد.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اصفهان اهداف مشخص‌شده برای سطح ۲ را تربیت کارشناسان مسائل دینی، مشاوران مذهبی و مبلغان کارآمد، تربیت مربیان و معلمان معارف اسلامی و  آماده‌سازی استعدادهای برتر برای تحصیل در مقاطع بالاتر دانست و ابراز داشت: هدف تحصیل در سطح ۳ تربیت مدرس و مربی برای دوره عمومی حوزه‌های علمیه خواهران و دوره‌های کارشناسی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، تربیت پژوهشگر در گرایش‌های مربوط، تربیت مبلغان کارآمد و مدیران فرهنگی و  آماده‌سازی استعدادهای برتر به منظور ورود به مقاطع بالاتر است.

انتهای پیام/ رسا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها