امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25780
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳
چاپ این نوشته
Share

انقلاب هیچ گاه تمام شدنی نخواهد بود چراکه تا آرمان های اسلامی و انسانی در جامعه بیدار است، لذا همه برنامه های دهه فجرامسال که توسط حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود با رویکرد بصیرت افزایی و تاکید بر فرماین رهبری است.

به گزارش خبرنگار مباحث، پیش از ظهر امروز مسئولین کمیته های دهه فجر امسال اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه به تبیین  و تشریح بیش از ۲هزار برنامه های اجرایی برای دهه فجر پرداختند.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام سیدحسین مومنی مسئول کمیته حوزه و روحانیت ستاد دهه فجرامسال، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران گره خورده با نام و یاد امام به عنوان سمبل روحانیت در مبارزات تاریخی بوده و خواهد بود

وی با بیان اینکه انقلاب هیچ گاه تمام شدنی نخواهد بود چراکه تا آرمان های اسلامی و انسانی در جامعه بیدار است،گفت: روحانیت با توجه به جایگاه حساس در تمام قیام ها علیه دوره ستمشاهی  حضور داشتند و با رهنمودهای امام توانستند این انقلاب را به پیروزی برساند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه، در تبیین برنامه های دهه فجرامسال توسط حوزه علمیه  بیان کرد: این برنامه ها در راستای بصیرت افزایی و کمک به اجرایی شدن فرامین رهبری می باشد، تهیه ویژه نامه دهه فجر به عنوان آشنایی با جریان شناسی سیاسی جمهوری اسلامی  و همچنین کتاب  دفتر از برگ تاریخ  که از قبل انقلاب تا امروز را در بر می گیرد از جمله اقدامات  حوزه علمیه برای مبلغین در راستای تهیه محتوا است.

حجت الاسلام مومنی تجلیل از شخصیت های مبارز انقلابی، تهیه پک های محتوای سیاسی برای تابلوهای اعلانات مدارس، دعوت از اساتید  مختلف کشوری در رابطه جریان شناسی نفوذ، تهیه و تولید سیر نمایشگاهی دهه فجر با عنوان حضور روحانیون در صحنه های مختلف انقلاب برگزاری کارگروه های جنگ نرم و سواد رسانه مسابقه کتابخوانی با موضوعیت انقلابی و سیاسی،برگزاری جشن انقلاب در مناطق مختلف استان برای طلاب، تهیه و نمایش فیلم های متناسب با دهه فجر به خصوص فیلم های جشنواره عمار،برگزاری اردوی سیاسی بازدید  طلاب از موزه عبرت ها و  اکران دو فیلم یتیم خانه ایران و سیانور و در آخر  برگزار ی مسابقات قرآن در سالن اهلبیت با حضور ۱۶۰۰ نفر از طلاب در حضور داوران کشور را بخشی از برنامه های حوزه علمیه اصفهان برای دهه فج رامسال عنوان کرد.

وی ادامه داد: میثاق با شهیدان حضور در گلستان شهدا در روز ۱۲ بهمن، مسابقه سیاسی بصیرت طلبگی ، نقد فیلم های ضد اسلامی و ضد انقلابی در مدار س علمیه ، تشکیل جبهه فضای مجازی طلاب که  اولین اقدام آن راه اندازی کانال اخبار ویژه به همراه ارائه تحلیل های سیاسی، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری همراه با ارائه آثار برگزیده طلاب در جشنواره از دیگر فعالیت های برنامه ریزی شده برای ایام الله دهه فجر امسال است.

 

در ادامه  حجت الاسلام بابایی دبیر کمیته قرآن و تشکل های دینی در رابطه با برنامه های این کمیته در ایام الله دهه فجر عنوان کرد: با توجه به اینکه پایان دهه فجر، شروع ایام فاطمیه است اهم برنامه های این دهه به عهده این کمیته واگذار شده است.

وی در ادامه در تبیین سرفصل‌های برنامه این کمیته ابراز کرد: پنج شنبه این هفته همایش مراسم اجتماع مدافعان حرم، جمعه ۱۵ بهمن نیز در مصلای امام خمینی اصفهان و کلیه مصلاهای شهرستان ویژه برنامه ای برای شهدای مدافع حرم برگزار می شود.

مسئول تشکل های دینی ایام الله دهه فجر در ادامه اظهار کرد: همزمان با این اجتماع میدانی در منطقه زینبیه به نام شهدای فاطمیون و خیابانی به نام شهدای مدافع حرم نام گذاری می شود همچنین با هماهنگی با جامعه المصطفی سرود جبهه مقاومت با نمایندگان جامعه های اسلامی برگزار خواهد شد.

در ادامه سیدعلی قریشی معاون فرهنگی بنیاد شهید در رابطه فعالیت های کمیته ایثار و شهادت در دهه فجر ابراز کرد: این کمیته در راستای انتقال مفاهیم ایثار و شهادت در این دهه با توجه به تقدیم ۲۱۴ شهید استان در دوران دفاع مقدس، این کمیته آذین بندی قبور شهدا، برگزاری یادواره شهدای مهندس با محوریت سردار محسن صفوی، تجدید میثاق با آرمان های امام در روز ۱۲ بهمن در گلستان شهدا و دیدار از مرکز جانبازان شهید مطهری، شهید رجایی و مرکز خاتم الانبیا را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه یکی از برنامه های مهم این کمیته را برگزاری یادواره ۶۰۰۰ شهید کارگر به همت اداره تعاون در حسینیه ثارالله عنوان کرد.

محمد اسماعیل زاده مسئول کمیته دانش آموزی در ستاد دهه فجر در توضیح برنامه های این کمیته ابراز کرد: اساس کار آموزش و پرورش تربیت نسل کودک و نوجوان است از این رو دهه فجر فرصتی برای تعمیق باورهای دانش آموزان است که با دو رویکرد در مواجهه با نسل نوجوان فعالیت می کند.

وی در تشریح این رویکردها اظهار کرد: این کمیته با رویکرد برگزاری برنامه های هنرمندانه جذاب، متنوع و تعاملی و دو طرفه فعالیت می کند که سعی در اغنا سازی برای جوانان و نوجوانان داشته است.

وی با تاکیید بر استفاده از ظرفیت های بیرونی آموزش و پرورش اشاره کرد: باید روحیه خود باوری نسبت به آینده انقلاب القا شود.

اسماعیل زاده در تبیین اهم فعالیت های این کمیته ابراز کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری و مسابقات برای دانش آموزان، شرکت در مراسم عطرافشانی از قبور شهدا، برگزاری اردوهای راهیان نور ویژه دانش آموزان و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دستور کار این کمیته قرار دهند.

مسئول کمیته بانوان در تشریح فعالیت های این کمیته عنوان کرد: رونمایی از سامانه اطلاعات بانوان استان با حضور خانم ملاوردی و شناسایی زنان شاخص استان و آمارگیری مراکزی که در حوزه زنان فعالیت دارند همچنین افتتاح باغ بانوان درچه، برگزاری همایش زن در ادیان آسمانی با حضور زنان ادیان مختلف اصفهان، برگزاری جشن روز پرستار در تالار دانشگاه علوم پزشکی، مسابقات ورزشی ویژه بانوان شاغل در ادارات و برگزاری همایش بزرگ زینبیون از اهم فعالیت های این کمیته است.

رسول جهانگیری مسئول کمیته اصناف در ستاد دهه فجر تشریح کرد: کمیته اصناف به محوریت کمیته فرهنگی اتاق اصناف آذین بندی واحدهای صنفی، برپایی ایستگاه صلواتی، حضور اتحادیه های صنفی در گلستان شهدا، دیدار با خانواده شهدا  ودیدار از آسایشگاه جانبازان تجلیل از پیشکسوتان، برگزاری جشن بزرگ اصناف و حضور متمرکز اصناف در راهپیمایی را در دستور کار خود قرار داده است.

هوشنگ محمودی مسئول کمیته نیروهای مسلح و بسیج در ستاد دهه فجر اظهار کرد: فعالیت در مساجد محلات و فضای مجازی، همچنین نمایش هوایی توسط دانشگاه پرواز در ۲۰ و ۲۱ بهمن، ویزیت رایگان درمانگاه های نظامی، برپایی ایستگاه سلامت در ایستگاه های نماز جمعه، یادواره شهدای بنی فاطمه و دیدار با جانبازان از اهم برنامه های این کمیته است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها