امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 25777
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳
چاپ این نوشته
Share

عسگر ی با بیان اینکه برنامه های دهه فجر امسال باید نوآورانه، تاثیرگذار و مبتنی بر سیاستهای نظام همراه با امیدو نشاط باشد، گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه علمی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی از ضروریات امروزه است چرا که دشمن سعی در تضعیف این دستاوردها دارد.

 

به گزارش خبرنگار مباحث، جعفر عسگری پیش از  ظهر امروز در نشست خبری ستاد دهه فجر امسال  با اصحاب رسانه  که به میزبانی حوزه علمیه اصفهان برگزار شده بود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ماحصل مقاومت و ایستادگی همه آحاد مردم است که این ملت با جانفشانی و ایثار خود توانستند  در برابر  همه مستکبرین جهانی و فتنه های آنها این انقلاب را به پیروزی برساند.

وی با بیان اینکه  در راس مردم، روحانیت پیشتازانه برای پیروزی و تداوم  انقلاب اسلامی قرار داشت، گفت: امانم علی (ع) می فرمایند  یقینا خداوند برای هر نعمتی حقی قرارداده است  که چنانچه حق آن  را ادا نکردیم، نعمت از ما گرفته  می شود ، انقلاب اسلامی  به عنوان یک نعمت الهی  که براساس ثمره خون شهدا شکل گرفته است، بوده و باید با حفظ این امانت الهی ، حق آن را ادا کنیم.

عسگری تصریح کرد: چنانچه بخواهیم گوشه ای از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را متذکر شویم، می توان به بیداری بشریت، استقلال و عزت  و اقتدار ملت ایران، ولایت فقیه، امنیت  و ثبات ایران در فضای پرآشوب منطقه  اشاره کرد.

وی عنوان کرد: یکی از دشمنی های شاخص  که آمریکا و مستکبرین جهان علیه ملت ایران  و انقلاب اسلامی داشته اند، خلق داعش بود  که به لطف الهی  این مکر آنها امروز به خود آنها بازگشته است، بنابراین در طوفان فتنه ها و توطئه ها ی دشمنان، لازمه ماندگاری  انقلاب اسلامی  بصیرت است.

 

رئیس  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  اصفهان یادآور شد: ایادی استکباری در سال ۸۸ برای انقلاب با ایجاد موانع مختلف و فتنه انگیزی سعی در سرنگونی و خسارت جبران ناپذیر برای کشور و ملت ایران داستند اما امروز این آتش دامان خودشان را در خیابان های آمریکا گرفته و خساراتی را برایشان متحمل کرده است.

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم  که دشمنان با گستاخی دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را زیر سوال برده  سعی  کرده این دستاوردها در ذهن نسل جوان تضعیف شود، بنابراین به تصویرکشیدن  و بازگو کردن هنرمندان دستاوردهای انقلاب اسلامیاز وظایف مدیران امروز است.

عسگری در توضیح دستاوردهای انقلاب اسلامی  افزود:در حال حاضر  ۲ درصد از تولید علم به ایران، رتبه  ایران ۱۱ و عضویت باشگاه فضایی و رتبه ۱۸ فضایی رتبه ۷ تولید علم در زمینه فناوری نانو، خودکفایی صد درصدی در زمینه تجهیزات نظامی، تولید ۳ درصدی از کل تولیدات علم شیمی در جهان جایگاه نخست در منطقه و رتبه ۱۵ تولید علم در جهان، ۲۷ برابر شدن دانشجویان و افزایش دانشگاه در کشور، طراحی و ساخت ماهواره در ایران که بازگو و نشر آنها موجب امید در نسل جوان می شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در حال تزریق کردن  روح ناامیدی  و یاس در جامعه است که با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی این توطئه خنثی می شود.

رئیس  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  اصفهان ابراز کرد: ستاد دهه فجر امسال همزمان بادیدار با امام جمعه اصفهان در ۶ دی کار خود را آغاز کرد  و براین اساس ۲۴ کمیته برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم دهه فجر تشکیل شده است.

وی افزود: نمایشگاهی  توسط اداره کل اطلاعات اصفهان تحت عنوان موزه عبرت ها  درایام دهه فجر برپا می شود، همچنین همزمان با سالروز ورود امام راحل به میهن، مراسمی تجدید عهد با آرمان های امام در گلستان شهدا ساعت ۹ صبح با سخنرانی حجت الاسلام پورمحمدی برگزار می شود.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها