امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 25706
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
چاپ این نوشته
Share

حجت‌الاسلام میردامادی با بیان اینکه بهترین نحو ممکن برای تشکر از مردم همیشه در صحنه ایران، خدمت به آن‌ها است،گفت: خدمت صادقانه و مجدانه شایسته مردم است  و مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ابعاد مختلف این وظیفه را انجام داد.

 

 

 

 

به گزارش مباحث، خبرنگار مباحث ،حجت‌الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی پیش از ظهرامروزدر مراسم گرامیداشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شده بود، اظهار کرد: امروز برای عالمی مراسم گرامیداشت برگزار شده است که  مجاهدی خستگی ناپذیر در امر خدمت به مردم بود و تمام عمر برای خدمت به اسلام تلاش کرد.

وی با بیان اینکه سرنوشت همه افراد آحاد جامعه مرگ است و همه فانی هستیم و امام راحل با آن عظمت به سوی خداوند رفت و مرحوم آیت‌الله هاشمی نیز به همچنین، گفت: بنابراین باید مراقب خود باشیم که در لحظه لحظه زندگی خود به رسالت و وظیفه خود عمل کرده و دِین  خود را به انقلاب اسلامی ادا کنیم.

*رسالت بزرگ مسئولین، خدمت به مردم است

امام‌جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: سیاسی بازی ها، لشکرکشی ها و جناح‌بندی‌های نباید ما را مشغول  به مسائلی کند که  هدف شیطان و شیطانیان است و این امر ما را از خدمت به مردم باز دارد، حضور گسترده مردم در تشییع این عالم اسلام، نشان از قدر دانستن آن‌ها نسبت به خادم خود بود .

وی تأکید کرد: آمریکا با همه امکانات و تجهیزات خود از مردم ایران که متصل به قدرت ایمان و اسلام هستند، واهمه دارند و اگر کمترین جراتی در خود می‌یافت که می‌تواند به ایران حمله کند، در طول این سه دهه دریغ نمی‌کرد.

حجت‌الاسلام میردامادی با اشاره به اینکه امروز مردم ایران قهرمانانه در مقابل همه سختی‌ها و بحران‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن ایستاده‌اند و اگر آمریکا بخواهد کمترین غلطی بکند، کاخ سفید را با چنگ و دندان به تلی از خاک تبدیل می‌کنند.

وی  افزود: دشمن در طی این سال‌ها بر روی شخصیت‌ها و ارکان نظام اسلامی تمرکز و توجه داشته است و سعی کرده است از راه‌های مختلف چون تهدید، فشار، ترور و تطمیع آن‌ها را منحرف سازد؛ ترور شخصیتی ازجمله تاکتیک‌های دشمن برای مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود

* داشتن تفکر جدایی دین از سیاست بر اساس اصول قران و اسلام نیست  

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی  استان اصفهان تصریح کرد: اولین نشریه حوزوی  که به نام مکتب تشیع  در قم منتشر شد براساس تلاش ها و همت آن مرحوم بود  که برخاسته از عمق تفکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت به امور حوزوی و علمی بود.

وی یادآور شد: اسلام امانت الهی است  که مسئولیت آن سنگین و ارزشمند است، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید، « ما امانت خود را به آسمان ها و زمین و کوه ها ارائه کردیم  ولی این‌ها این امانت را حمل نکردند  و ابا داشتند و انسان این مسئولیت را پذیرفت».

حجت‌الاسلام میردامادی  خاطرنشان کرد: این امانت الهی که اسلام است، دین توأم با سیاست است ، در اسلام سیاست و دیانت دو چیز جدا از هم نیست،  داشتن تفکر جدایی دین از سیاست بر اساس اصول قران و اسلام نیست.

وی قیام حضرت موسی، پیامبر اکرم(ص) و در عصر حاضر امام راحل بر ضد رژِم ستمشاهی همگی سیاست توأم با دیانت بوده است، در کنار شخصیت بزرگی و فدایی خدا چون امام راحل در تحقق انقلاب اسلامی، یارانی بزرگی چون رهبر معظم انقلاب و مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قرار داشته  که در این موفقیت بزرگ مثمر ثمر بودند.

خبر از سید امیر حسین ابطحی

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها