امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 24418
تاریخ انتشار: ۱:۳۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
چاپ این نوشته
Share

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: تحریم ها همچنان باقی است و سیاست آمریکا و دیگر کشورهای غربی سیاست قطره چکانی و اقدام تدریجی برای رفع تحریم ها است، به نحوی که در دراز مدت از طریق تغییر رفتار نظام براندازی نظام را در طی ۱۵ سال طراحی کرده اند

به گزارش مباحث، آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، بهانه جویی های مقامات غربی و برخی رؤسای سازمان های بین المللی علیه فعالیت های موشکی ایران را بی اساس خواند و گفت: ایران به تعهدات خود در مسأله برجام کاملا عمل کرده است.

وی افزود: این ۱+۵ هستند که به تعهدات خود عمل نکردند و کارشکنی می کنند، تحریم ها همچنان باقی است و سیاست آمریکا و دیگر کشورهای غربی سیاست قطره چکانی و اقدام تدریجی برای رفع تحریم ها است، به نحوی که در دراز مدت از طریق تغییر رفتار نظام براندازی نظام را در طی ۱۵ سال طراحی کرده اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به برنامه های دشمن برای عقب نشینی جمهوری اسلامی ایران از سیاست های خود اظهار داشت: دشمن درصدد است که جلوی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی، سیاست های ضد استکباری نظام و دفاع از مقاومت را در قالب برجام ۲ و ۳ بگیرد و حرف هایی را مطرح کند.

وی ادامه داد: این اقدامات و اظهارات نشانه این است که آمریکا و بلوک استکباری تابع آن پس از آن که از نتیجه گرفتن از طریق تهدیدهای نظامی مأیوس شدند  به دنبال این هستند از طریق برجام ۱ و فشار بین المللی بر جمهوری اسلامی طراحی برانداری نرم خود را پیش ببرند.

آیت الله کعبی با بیان این که جهاد کبیر به معنای مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار است، ابراز داشت: همچنین بدان معنا است که نباید از خطوط قرمز نظام اسلامی عدول شود، همه مسؤولان ارشد نظام باید موضع قاطع علیه زیاده طلبی های استکبار بگیرند؛ ایران بالاتر از تعهدات معمول حسن نیت نشان داده است اما آمریکایی ها و هم پیمانان آن ها هستند که زیاده خواهی های بی جا می کنند.

وی به پیام اظهارات اخیر علیه آزمایش های موشکی ایران به ذوق زدگان برجام اشاره و عنوان کرد: این پیام است که خوش خیالی فایده ای ندارد؛ نباید به نام عقل گرایی فریب آمریکا را بخورند، به نام صلح طلبی تسلیم شوند و به نام تعامل گرایی و تنش زدایی سیاست های غرب گرایانه خود را پیش ببرند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها