امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 232
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی بر ضرورت خدمت صادقانه برای مردم تأکید کرد و گفت: نباید خود را به اجر دنیایی قانع بود بلکه با اقدامات صادقانه باید به دنبال جلب اجر و مزد الهی بود.

سرویس دین و اندیشه مباحث

حضرت آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم عصر امروز در دیدار مدیران عامل سازمان‌ فضای سبز کلان‌شهرهای کشور، با بیان این‌که حضور در شهر مقدس قم و زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) به افزایش بصیرت دینی افراد کمک می‌کند، گفت: کسانی که به وظایف دینی خود آشنا باشند موفقیت بیشتری در کارها دارند.

وی با تأکید بر این‌که توجه به دین مورد نیاز همه اقشار جامعه است، ابراز کرد: همه نیازمند به دین هستند و باید کارهای خود را بر اساس دین تنظیم کنند.
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این‌که اسلام محدوده حق و باطل را برای انسان مشخص کرده، افزود: باید با پیروی از دستورات الهی اقدامات مورد رضایت خداوند متعال را انجام دهیم.
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با بیان این‌که انسان همیشه نیازمند تذکر و موعظه است، اظهار کرد: قطعا انسان همه چیز را نمی‌داند و باید با مشورت کارهای خود را به پیش ببرد.
وی بر ضرورت خدمت صادقانه برای مردم تأکید کرد و گفت: نباید خود را به اجر دنیایی قانع بود بلکه با اقدامات صادقانه باید به دنبال جلب اجر و مزد الهی بود.
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم رضایت الهی را در گرو رضایت بندگان دانست و افزود: همه باید به گونه ای خدمت کنیم که رضایت الهی و بندگان خدا را فراهم کنیم.
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با بیان این‌که با قرآن می‌توان روح خود را تقویت کرد، ابراز داشت: در زندگی نباید تنها به امور مادی توجه داشت بلکه امور معنوی نیز باید در زندگی وارد شود.
وی با اشاره به آیات قرآن بر ضرورت خدمت رسانی به مردم تأکید کرد و گفت: در سوره انعام آمده کسانی که امنیت و فضای جامعه را مطلوب می‌کنند ایمان خود را از آلودگی‌ها حفظ می‌کنند.
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این‌که ذکر خدا سبب آرامش دل‌ها می‌شود، افزود: توجه به ائمه و توسل به ایشان نیز سبب آرامش می‌شود.
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در پایان از زحمات مسؤولان فضای سبز کلان‌شهرها تقدیر و بر ضرورت خدمت رسانی هرچه بیشتر و جلب رضایت مردم تأکید کرد.

دیدگاه ها بسته است.

آخرین اخبار
پربیننده ترین ها