امروز: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 212
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
چاپ این نوشته
Share

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری مبانی اندیشه‌ای حضرت آیت‌الله جوادی آملی را ریشه‌ای و عملیاتی دانست و گفت: انتخاب اثر چنین شخصیتی برای برگزاری جشنواره ملی ملکوت، بهره‌گیری از سرچشمه اصلی فیوضات علمی را فراهم می‌کند.

به گزارش مباحث به نقل از رسا

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، امروز در دیدار رییس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، برگزاری جشنواره ملی ملکوت را یک اقدام فرهنگی ارزشمند و فاخر دانست و گفت: پرداختن مبنایی به مسائل دینی و قرآنی نیاز واقعی جامعه امروز در همه عرصه‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به انتخاب کتاب حضرت آیت‌الله جوادی آملی برای برگزاری جشنواره ملی ملکوت، تصریح کرد: کتاب «صورت و سیرت انسان در قرآن» یک پشتوانه محکم و اصیل برای پیشبرد این فعالیت فرهنگی است.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ دینی تنها نباید به کتاب‌های اندیشمندانی که در قید حیات نیستند رجوع کرد؛ چرا که اندیشمندان بزرگی همچون حضرت آیت‌الله جوادی آملی آثار ارزشمندی دارند که می‌طلبد در عرصه‌های فرهنگی مورد توجه قرار گیرند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری مبانی اندیشه‌ای حضرت آیت‌الله‌‌ جوادی آملی را ریشه‌ای و عملیاتی دانست و گفت: انتخاب اثر چنین شخصیتی برای برگزاری جشنواره ملی ملکوت، بهره‌گیری از سرچشمه اصلی فیوضات علمی را فراهم می‌کند، جشنواره ملکوت باید با هدف معرفی مبانی قرآنی و دینی برگزار شود به‌گونه‌ای که پژوهشگر و محقق علوم دینی را در مسیر دین قرار دهد.
رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همه علوم دینی از سرچشمه اسلام نشأت گرفته است، بر همین اساس باید این علوم ما را به واقعیت هستی که همان خداوند و قرآن است رهنمون سازد.
حجت الاسلام والمسلمین نکونام برگزاری این گونه جشنواره‌ها را نیازمند پشتوانه‌های قوی دینی دانست و بر فعالیت مؤثر همه دستگاه‌های فرهنگی در راستای برگزاری این جشنواره تأکید کرد.
وی با اشاره به اخلاص حضرت آیت‌الله‌ جوادی آملی در کتاب مفاتیح‌الحیات، این مهم را زمینه‌ساز گسترش استفاده از این کتاب دانست و گفت: این جشنواره نیز با اخلاص آغاز شده که به یقین تأثیر بسزایی در جامعه خواهد داشت.
امام جمعه شهرکرد با تأکید بر ضرورت ورود استادان دانشگاهی به سوی مباحث دینی، تصریح کرد: ورود استادان به این گونه مباحث نقش مؤثری در سیر جامعه در مسیر تعالی دارد؛ چراکه تمام علوم دانشگاهی از مسائل قرآنی سرچشمه گرفته است.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان این که پرداختن به مبانی و موضوعات قرآنی به‌صورت ریشه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: انتخاب کتاب حضرت آیت‌الله‌ جوادی آملی به‌منظور برگزاری این جشنواره نشان از بصیرت بالای مسؤولان برگزاری این جشنواره از نیازهای جامعه دارد.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ قرآن در جامعه، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ملی ملکوت نقش مؤثری در ترویج مبانی قرآنی و معرفی دین دارد.

دیدگاه ها بسته است.

آخرین اخبار
پربیننده ترین ها