امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 20926
تاریخ انتشار: ۴:۴۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
چاپ این نوشته
Share

عضو مجلس خبرگان ضمن تاکید بر عبادت همراه با شوق و و لذت حضرت زهرا(س) ، به تشریح پنج دسته مردم نسبت به چگونگی انجام عبادت خداوند پرداخت.

به گزارش خبرنگار مباحث، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر روز شهادت حضرت صدیقه الزهرا(س) در هیئت رزمندگان اسلام در جمع عزاداران فاطمیه اظهار کرد حضرت زهرای مرضیه دارای ویژگی های برجسته ای بود که وجود فقط یکی از هزاران ویژگی بی بی دو عالم در ما می تواند سعادت دنیا و اخرت را تضمین کند.

وی با اشاره به شدت شوق و لذت حضرت فاطمه الزهرا(س) از عبادت خداوند به عنوان یکی از ویژگی های بارز آن بانوی اسلام، تصریح کرد: وقتی که فک رو جسم مشغول یک امر باشد، از امورات دیگر غافل می شود، اگر بخواهیم از عبادت به بهترین نحو بهره ببریم باید فقط توجه به عبادت با معشوق داشته باشیم.

آیت الله مهدوی افزود: درعبادت باید ارتباطمان را با دیگران قطع کنیم، در اقامه نماز باید وقتمان آزاد کنیم تا به تبع فکرمان آزاد شود، در زمان تنگ عبادت به جای آوردن باعث می شود که فکر مشغول باشد و لذتی از عبادت نبریم.

وی با تاکید برا همیت توجه کامل در عبادت برای بهره بردن از لذت در عبادت، گت: مردم نسبت به نحوه انجام عبادت به پنج دسته تقسیم می شوند، نخست گروهی که یا انجام نمی دهند و یا گاه به گاه ومقطعی انجام می هند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: گروه دوم در انجام عبادت به این صورت عمل می کنند که اگر هم عبادت خداوند را انجام دهند یا از روی کراهت است و یا از روی ترس از رفتن به جهنم است و به عبادت واجبات بسنده می کنند و پس از انجام عبادت، گویی بار سنگینی از دوش انها برداشته شده است.

وی ابراز کرد: دسته سوم کسانی هستند که عبادت را با شوق و لذت انجام می دهند و متوجه زحمت عبادت خود نیستند چرا که از ان لذت می برند، درک اسرار عبادت، برشدت شوق به عبادت می افزاید، کسی که لذت و شوق عبادت را داشته باشد چون مرحوم آیت الله قاضی حتی نگران نماز خواندن در بهشت است.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: عبادت اگر بخواهد برای ما لذت بخش باشد باید معرفت ما بالا برود، کسانی که از عبادت لذت می برند نیز خود دو دسته می شوند، دست چهارم کسانی هستند که عبادت همراه با لذت و شوق خود، را با استجابت دعایی با خداوند معاوضه می کنند.

وی اضافه داشت: اما دسته پنج از مردم کسانی هستند که عبادت همراه با شوق و لذت خود را هرگز علی رغم نیازمند بودن با چیزی جز خداوند و رضایت او معاوضه نمی کنند و چیزی جز نیاز به خداوند در خود نمی بینند، از پیامبر اکرم(ص) نقل از است که جبرائیل بر رسول ارکرم نازل شد و فرمود هر انچه فاطمه الزهرا(س) دعا کند مستجاب است، ولی بی بی دو عالم فرمودند، من هیچ احتیاجی جز نظر به وجه رب کریم ندارم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: شیعیان باید متوجه باشند که قله سعادت و رضایت خداوند بالا است و باید آسوده در زندگی بنشینیم، راه را باید ادامه داد، درک معارف اهل بیت موجب معرفت پیدا کردن می شود.

وی در پایان به انفاق لباس شب عروسی حضرت زهرای مرضیه به مستمند کرد و بیان کرد: انفاق آنچه که خود دوست داریم نه انچه که مستمند نیاز دارد، از خصایص بارز ام ابیها بوده است.

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها