امروز: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 20576
تاریخ انتشار: ۵:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام پرهیزگار گفت: حضرت زهرا(س) اولین شهیده راه ولایت هستند که برای دفاع از امامت و ولایت زمان خویش از هیچ کوششی دریغ نکرده و از خطابه و سخنرانی گرفته تا فدا کردن جان خود در این مسیر همت گماشتند تا مسیر ولایت دچار انحراف نگردد.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام پرهیزگار، استاد حوزه علمیه قم در نشست معارف فاطمی، در جمع مبلغین حوزه علمیه خواهران مازندران، در ساری با بیان این که عمده ترین راه ترویج اسلام ناب از طریق اشاعه فرهنگ و معارف فاطمی است، گفت: اگر تعظیم و بزرگداشت شعائر دینی نبود، قطعا سرنوشت دین اسلام به سرنوشت دین مسیح و یهود و دیگر ادیان الهی دچار می گردید.

وی تاکید کرد: حقیقت دین اسلام و ارزش های ناب آن، در خط و مسیری قرار گرفت که هیچ گاه در فراز و نشیب حوادث تاریخ به دلیل زحمات امامان و اولیاء الهی محو نگردید و اگر تلاش و سختی های ائمه اطهار (علیهم السلام) و پیروان راستین آنها در بزرگداشت و زنده نگهداشتن شعائر الهی و مناسبت های دینی نبود، قطعا امروز چیزی از معارف فاطمی و…به ما نمی رسید.

این استاد حوزه با اشاره به چگونگی تعظیم شعائر فاطمی گفت: عمل به سیره حضرت زهرا(س)، تربیت فرزندان فاطمی با توجه به آموزه ها و سبک زندگی ایشان، با مطالعه بعد علمی و فرهنگی حضرت زهرا(س)، برگزاری همایش های تخصصی، مسابقات علمی، نویسندگی، بهره گیری از هنرهای تجسمی، رسانه ای، عکاسی و… می توان نسبت به بزرگداشت فاطمیه و گسترش معارف فاطمی در جامعه اقدام کرد.

حجت الاسلام پرهیزگار ادامه داد:  با تمام هجمه هایی که دشمنان و برخی دوستان غافل برای از بین بردن اسناد ظلم بر حضرت زهرا(س) و نحوه شهادت ایشان انجام دادند تا ثابت کنند آن حضرت به شهادت نرسیده، خوشبختانه علمای ما در مقابل یاوه سرائی های آنها با سند و مدرک مستند ثابت کردند که شهادت فاطمه(س) افسانه نیست و ایشان اولین شهیده راه ولایت هستند که برای دفاع از امامت و ولایت زمان خویش از هیچ کوششی دریغ نکرده و از خطابه و سخنرانی گرفته تا فدا کردن جان خود، در این مسیر همت گماشتند تا مسیر ولایت دچار انحراف نگردد.

وی تاکید کرد: حوزه های علمیه، طلاب و آحاد مردم باید به پیروی از سنت ائمه اطهار (علیهم السلام) و علمای گذشته و معاصر، در ایام فاطمیه، با برافراشتن بیرق های عزا در خیابان ها، سر درب مغازه ها، خانه ها و همچنین برپایی دسته های عزدارای، روضه خوانی و بیان معارف فاطمی به خصوص سبک زندگی ایشان، نسبت به بزرگداشت این ایام و شناساندن حضرت، همت بیشتری نمایند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطر نشان کرد: در تبلیغ معارف فاطمی باید هم جنبه ارشاد و هدایت جامعه از نظر اعلان سبک زندگی حضرت، نحوه همسرداری، تربیت فرزند و… و هم جنبه انذار و هشدار و بیان مظلومیت های ایشان مطرح شود.

انتهای پیام

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها