امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 19492
تاریخ انتشار: ۵:۰۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: کسانی که در زمان فتنه ها آن عمل ها را محکوم نکرده اند اصلاً لیاقت منتخب شدن توسط ملت را ندارند.

به گزارش مباحث، شامگاه گذشته حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در مسجد امام حسین (ع) خوراسگان-اصفهان- اظهار کرد: هم در آسمان و هم در زمین کسانی مورد انتخاب قرار می گیرند و خداوند از روزی که آدم را خلق کرده است در حال انتخاب است، انبیا و ائمه نمونه ای از این انتخاب هستند.

کارشناس مذهبی با اشاره به آیه ۶۹ سوره مبارکه نسا، ادامه داد: خداوند آن گروه های را که مورد پسند خود است را در این آیه نام برده است که شامل پیامبران، صدیقین که همان ائمه هستند، شهدا و صالحین می شود، لذا گمان می برید فقط در زمین انتخابات است.

وی کسانی را که در عمل آنچه رضای خدا و پیامبر در آن است، انجام می دهند، موردپسند خدا عنوان کرد و گفت: مگر عمل شهدا و حضرت زینب (س) غیر از این بوده که به درگاه خداوند عزیز شده اند.

حجت الاسلام ماندگاری با بیان اینکه خداوند به ما قدرت اختیار داده است، افزود: خداوند می فرماید انسان هر چه می خواهد می تواند انتخاب کند، ولی اگر ما آن چیزی که مورد پسند خداوند است را انجام دهیم، خدا نیز از دست ما راضی خواهد بود.

کارشناس مذهبی سیما یکی از مراتب شکرگزاری از خداوند را قدم برداشتن در مسیری که رضای خداست بیان کرد و اظهار کرد: ما باید همچون حضرت موسی که به خداوند گفت تو برای ما آنچه را که می خواهی مقدر کن، عمل کنیم و خود را تسلیم خداوند بدانیم.

وی کسانی که فقط برای ارضای شهوات و مادیات دست به ازدواج می زنند را خیانت کار عنوان کرد و گفت: این افراد چه زن و چه مرد انتخاب خدایی نمی کنند، ما در تمام مراحل زندگی در حال انتخاب کردن هستیم لذا باید رضا و معیارهای خدایی را در نظر بگیریم.

این کارشناس دینی تصریح کرد: ما در زمانی که برای مجلس در حال انتخاب افراد هستیم باید دقت داشته باشیم کسانی که برای تبلیغات خود پول ربا می کنند را انتخاب نکنیم در مقابل افرادی که فهم دینی دارند که طبق آیه ۶ سوره مبارکه احزاب افرادی که فهم آن را دارند که ولی خدا بیشتر از همه می داند، را مورد انتخاب خود قرار دهید.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: حضرت زینب (س) یک نمونه بارز از این ویژگی است زیرا که بعد از به شهادت رسیدن حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در عصر عاشور، پسر برادر خود یعنی حضرت سجاد (ع) با توجه به اینکه سنش از او کمتر بود چون ولی خدا بود او را بالاتر از خود می دانست.

این کارشناس مسائل مذهبی معیارهایی را برای انتخاب بیان کرد و گفت: مردم کسانی را که به بالا بودن اسلام و ولی خدا معتقد باشند را انتخاب کنیم.

وی تقوا را ملاک دیگری برای انتخاب افراد عنوان کرد و ادامه داد: مثلاً در مسئله ازدواج مبادا فقط به ظاهر زیبای کسی دلخوش شوید، زیرا که بیان شده است بپرهیزید از سبزه مزبله، از پیامبر پرسیدند یعنی چه؟ ایشان فرمودند دختر خوشرویی که در خانواده ایی بد بزرگ شده است.

حجت الاسلام ماندگاری سومین مورد را آن‌هایی را که اهل مجاهده هستند و برای رضای خدا امربه‌معروف و نهی از منکر می کنند معرفی و تاکید کرد: کسانی که در زمان فتنه ها آن عمل ها را محکوم نکرده اند اصلاً لیاقت منتخب شدن توسط ملت را ندارند.

وی با بیان این که در زمانی که پیامبر و ائمه معصومین حضور ندارند چه کسی ولی مردم است، گفت: زمانی که خداوند رحمان کسی را ولی مردم قرار می دهد آن را ساخته و پرداخته برای این امر می‌کند، لذا هرکسی حد ولایت را رعایت نکند دین ندارد، شهدای ایران اسلامی بارزترین نمونه از ولایت مداران هستند، اما امروزه برخی از مسئولین به حرف‌های رهبری توجه نمی‌کنند و این جای تأسف دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها