امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 18364
تاریخ انتشار: ۹:۴۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
چاپ این نوشته
Share

سال گذشته ۳۹۰ عنوان کتاب از انتشارات المصطفی منتشر شد و در سال جاری تاکنون بالغ بر ۲۹۰کتاب به چاپ رسیده است.

به گزارش مباحث، حجت الاسلام­ والمسلمین عباسی معاون پژوهش جامعه المصطفی، امروز در نشست خبری  که به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش در پژوهشگاه بین المللی المصطفی، برگزار شد به ارائه گزارشی از فعالیت‌های  این معاونت پرداخت.

وی برگزاری نشست با معاونان پژوهشی مجتمع ها و مراکز پژوهشی المصطفی، آغاز به کار  نمایشگاه  پژوهشی مراکز مختلف المصطفی، برگزاری سومین اجلاس مدیران و دبیران پژوهشی گروه‌های علمی و تربیتی المصطفی، برگزاری نشستی با حضور معاون پژوهش بامدیران مسئول و سردبیران نشریات المصطفی، بازدید رئیس و معانان و مدیران ارشد المصطفی از پژوهشگاه و برگزاری نشستی با معاونان پژوهشی مدارس را از مهم ترین برنامه ها  المصطفس در هفته پژوهش عنوان کرد.

  حجت الاسلام­ والمسلمین عباسی همچنین رونمایی از۵۰ آثر جدید پژوهشگاه با حضورر حجت الاسلام والمسلمین اعرافی رئیس المصطفی، برگزاری چندین نشست علمی توسط پژوهشکده های پژوهشگاه، برگزاری نشست مشترک المصطفی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، جلسه شورای جامعه المصطفی در هفته پژوهش، آغاز به کار نمایشگاهی از آثار پژوهشی پژوهشگران پژوهشگاه در حسینیه ساختمان مجتمع امین را ازدیگر برنامه در پژوهشگاه بین المللی  المصطفی بیان کرد.

 وی به بیان معرفی بخش های مختلف این پژوهشگاه  المصطفی پرداخت و گفت: اداره کل ساماندهی و پشتیبانی پژوهشی، پژوهشکده علوم اسلامی با ۷ گروه علمی، فقه، کلام و تاریخ و…، پژهشکده علوم انسانی که عقبه مباحث و تدوین آموزشی المصطفی به شمار می رود، پژوهشکده ادیان و فرق، پژوهشکده اسلام و غرب، پژوهشکده مطالعات غرب و دو اداره کل مستقل ترجمه و تدوین متون علمی  و انتشارات تشکیل شده است.

رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی در ادامه از برگزاری هیجدهمین جشنواره شیخ طوسی در۳۰ بهمن ماه و  برگزاری اهداء جایزه جهانی نکوداشت شیخ عیسی قاسم از علمای مبارز بحرینی در ۱۰ دی ماه و با حضور مهیمانان داخلی  و خارجی خبر داد.

وی  افزود: ۳۳ نشریه در داخل و ۱۹ نشریه در خارج از کشور در المصطفی منتشر می  شود و این نشان دهنده این حقیقت است که مسئولین المصطفی در تلاش اند تا آینده شکوفاتری در دنیای اسلام رقم بزنند.

حجت الاسلام­ والمسلمین عباسی اظهار داشت: همچین بیش از ۵۰ کتابخانه در مراکز داخلی و خارجی در المصطفی وجود دارد­ و به صورت مشترک نرم افزاری جامعی به یکدیگر متصل بوده و هماهنگ سازی  آنها توسط اداره کل صورت می گیرد.

وی­گفت: پژوهشکده اسلام و غرب در سال جاری ۳۳ اثر را به منظور نهایی سازی آثار اسلامی با رویکرد عقلانی معارف ناب الهی به زبان انگلیسی در دستور کار خود قرار داده است و در آینده نزدیک آنها را منتشر خواهد کرد.

رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی المصطفی با بیان اینکه در۱۰  مرکز پژوهشی در خارج از کشور المصطفی نمایندگی دارد، بیان داشت: بیش از ۱۱۰۰ اثر توسط فارغ التحصیلان المصطفی به زبان مالایی تولید و یا ترجمه شده است.

 وی اظهار  داشت: سال گذشته ۳۹۰ کتاب از انتشارات المصطفی  منتشر شد و در سال جاری که در ماه نهم سال قرار داریم بالغ بر ۲۹۰کتاب تا کنون به چاپ رسیده است.

منبع: جامعه المصطفی

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها