امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 16632
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
چاپ این نوشته
Share

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها در مسأله هسته ای گفت: برخی روزنامه ها دقیقاً جدول دشمن را پر می کنند، اما باید گفت کشورمان یک رهبر، یک دولت، یک مجلس و یک قوه قضائیه دارد که همه آنها یک حرف می زنند و عزت ایران اسلامی را می خواهند و مدافع حقوق به حق ملت هستند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از رسا، آیت الله سید احمد خاتمی، نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) ساری، با اشاره به این که پنج شباهت میان قرآن و عترت وجود دارد، گفت: قرآن عمیق است و عترت هم عمیق است، قرآن آیین تربیت و اهل بیت(ع) نیز الگوی تربیت هستند.

وی با اشاره به این که از قرآن سوء استفاده شد و تفسیر به رأی کردند و از عترت نیز سوء استفاده کردند، افزود: قرآن و اهل بیت(ع) هر دو مظلوم واقع شدند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: آن چنان که قرآن کتاب همه قرون و اعصار است، اهل بیت(ع) نیز امام همیشه قرون و اعصار هستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به سیره عملی امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد و با بیان این که سیره آن امام شش فرهنگ را به ما نشان می دهد، گفت: نخستین فرهنگ در سیره امام علی(ع) فرهنگ ایمان به وعده الهی است.

وی در همین رابطه با بیان این که امروز این فرهنگ برای ملت ایران آرامش بخش است، افزود: تنها نظامی که اعتقاد راسخ به وعده الهی دارد، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

وعده الهی عامل خنثی شدن توطئه های دشمنان

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که آنچه که خداوند متعال وعده داده به حتم تحقق خواهد یافت، تأکید کرد: اگر ۱+۵ توطئه کند، اوباما نیز گزینه های روی میز و زیر میز خود را نیز بیرون آورد، اما باز هیچ غلطی نمی توانند بکنند، چون وعده الهی چیز دیگری است.

آیت الله خاتمی با اشاره به این که در ۳۶ سال گذشته شش کودتا علیه انقلاب ما تدارک دیده شد، ادامه داد: این کودتاها تا ۱۵ دقیقه قبل از اجرای آن خنثی شد.

وی با بیان این که ملت ایران با همین فرهنگ غنی زنده است و به آن باور داریم و افتخار می کنیم، گفت: در این شب های قدر همه ایران اسلامی عزادار حضرت علی(ع) هستند و به همین دلیل خداوند هیچ گاه این کشور را تنها نمی گذارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، فرهنگ جهاد، ایثار، شهادت و فداکاری در راه خداوند را دومین فرهنگ برگرفته از سیره علوی دانست و خاطرنشان کرد: امروز این فرهنگ در میان ملت بزرگ ایران اسلامی نهادینه شده است.

آیت الله خاتمی با بیان این که ما دعا گوی مذاکره کنندگان کشورمان هستیم، گفت: این فرزندان ایران اسلامی مذاکره کنندگان جبهه دیپلماتیک هستند و باید کارشان را انجام دهند.

وی با اشاره به این که دشمن اگر ذره ای می توانست به حتم به کشورمان حمله می کرد، ادامه داد: اما فرهنگ آمادگی، دفاع و فرهنگ جهاد مانع هر گونه تعرض دشمنان شده است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، فرهنگ شجاعت و «ما می توانیم» را سومین فرهنگ مورد توجه در سیره عملی حضرت علی(ع) دانست و خاطرنشان کرد: دشمن با گزینه ها روی میز، تحریم، تهدید و با همه سر و صداهایی که در جهان علیه ایران اسلامی به وجود آورد اما هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد.

آیت الله خاتمی با بیان این که ملت ایران ۳۶ سال است با تحریم ها زندگی می کند، گفت: کسانی که می گویند تحریم ها در یکی دو سال اخیر به وجود آمده اشتباه می کنند، ما از ابتدای انقلاب تحریم هستیم.

وی با بیان این که برخی ها می گویند اگر تحریم ها رفع نشود آسمان به زمین می آید، ادامه داد: این تحلیل و سخن نادرستی است، اگر تحریم ها رفع نشود ما پیرو فرهنگ حسینی هستیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگ، ترجیح مصالح نظام اسلامی بر مصالح فردی را چهارمین فرهنگ مورد توجه در سیره حضرت علی(ع) مطرح کرد و گفت: این فرهنگ بسیار حائز اهمیت است که برای ماندگاری نظام اسلامی هر مشکلی را تحمل کنیم.

وی با اشاره به این که متأسفانه برخی ها مسأله اصلی و فرعی را در کشور تشخیص نمی دهند، افزود: مسأله مهم و اصلی این است که امروز یک پیام واحد از ایران اسلامی به دنیا مخابره شود که دولت و ملت ید واحده هستند و از حقوق خود کوتاه نخواهند آمد.

آیت الله خاتمی با بیان این که دمیدن در جامعه دو قطبی بازی کردن در زمین دشمن است، خاطرنشان کرد: این اقدام دقیقاً پر کردن جدول دشمن است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمن می خواهد القا کند که یک عده ای در کشور موافق توافق هستند و یک عده ای نیز مخالف توافق و از این فرصت نیز برای اختلاف و تفرقه میان مردم استفاده می کنند.

آیت الله خاتمی با انتقاد از عملکرد برخی روزنامه ها در این خصوص، گفت: برخی روزنامه ها دقیقاً جدول دشمن را پر می کنند، اما باید گفت کشورمان یک رهبر، یک دولت، مجلس، قوه قضائیه دارد که همه آنها یک حرف می زنند و همه آنها عزت ایران اسلامی را می خواهند و مدافع حقوق به حق ملت هستند.

وی در ادامه خطاب به برخی ها در داخل گفت: اگر برای کشور دلسوز هستید، همه باید با تأسی از مولا علی(ع) مسائل اصلی و فرعی را بشناسیم و مسائل اصلی تکیه کنیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه، فرهنگ مقاومت بر صراط حق را پنجمین فرهنگ در سیره امام علی(ع) دانست و تصریح کرد: نباید در مصاف با دشمن جا خالی داد و باید آنچنان که در دفاع مقدس جانانه ایستادید، در مقابله با دشمن جهانی نیز باید ایستاد.

آیت الله خاتمی با تأکید بر این که هرگز نباید پیامی که از این کشور مخابره می شود این باشد که ما نیازمند توافق هستیم، گفت: ما نیازمند توافق نیستیم، اگر توافق صورت گیرد آسیب کشور کمتر می شود و این طور نیست که اگر توافق نشود ما ضربه حیاتی می خوریم، بلکه خود آنها ضربه حیاتی خواهند خورد.

وی با بیان این که حزب اوباما در این چند سال اخیر هیچ کار شاخصی انجام نداده است، ادامه داد: حزب اوباما برای انتخابات نیاز به این توافق دارد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید براین که ما نیاز حیاتی به توافق با شما نداریم، بلکه شما نیازمند توافق هستید، افزود: ما پیرو قرآن و امیرالمؤمنین(ع) و ادامه دهنده راه آن امام بزرگوار هستیم.

وی در ادامه فرهنگ ذلت ناپذیری را ششمین فرهنگ مورد نظر در سیره امام علی(ع) یاد کرد و گفت: اگر همه عالم علی را تنها بگذارند، علی اهل تسلیم، خم شدن در برابر بیگانگان نیست و ذلت ناپذیر است و از راهش منحرف نخواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها