امروز: پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 15937
تاریخ انتشار: ۱:۴۹ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۱
چاپ این نوشته
Share

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم می توانند با بد حجابی و مسائل دیگر در جامعه برخورد کنند، ولی چون تابع دستورات رهبری هستند می خواهند این موضوع از سوی دولت پیگیری شود به هر حال این حمایت و همزبانی باید دو طرفه باشد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث، آیت الله یزدی امروز در اجلاسیه سراسری «عفاف، عزت  عشق» که در مجتمع یاوران مهدی(عج)قم  برگزار شد، با اشاره به اینکه برخی ها با ضروریات دین در جامعه بازی می کنند اظهارداشت: گرفتن همایش ها اجلاسیه ها هیچ دردی از جامعه دوا نخواهد کرد و حتی در دستگاه های دولتی نیز برای هر کاری همایش و اجلاسیه می گیرند که  هیچ اثری نخواهد داشت.

وی به شعار سال از سوی رهبری معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: معنای شعار سال  این نیست که در جامعه فقط مردم به حرف دولت گوش کنند و  دولت را در  همه حال حمایت کنند، پس کار دولت این وسط چه خواهد بود؟

آیت الله یزدی اظهار داشت: دولت نیز باید به درد جامعه گوش کند و به خواسته های مردم توجه کند خواسته های مردم این است که بدحجابی از بین برود؛ مردم، بدحجابی را نمی خواهند، باید با بد حجابی در دستگاه های دولتی مبارزه شود.

رئیس خبرگان رهبری ابراز داشت: مگر دولت این وضعیت نامناسب را نمی بیند آیا این همزبانی نباید دو طرفه باشد؟ آیا دولت تنها از مردم انتظار دارد که او را حمایت کنند پس وظیفه دولت نسبت به مردم چه خواهد شد؟

وی افزود: مردم خواستار مبارزه با قاچاق کالا،  فحشا، منکرات و بی مبالاتی هایی که در جامعه انجام می شود هستند، این مسائل بارها به دولت تذکر داده شده،  ولی دولت حتی گوش به این حرف ها نمی دهد و وقتی اعتراض می شود می گویند این کار حوزه ها است، حوزه باید کار فرهنگی انجام دهد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین خاطر نشان ساخت: مردم خیلی راحت می توانند این وضعیت را سروسامان دهند، ولی به خاطر فرمایشات رهبری که فرموده است باید از دولت حمایت کنند، پیرو فرمایشات رهبری هستند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم می توانند با بد حجابی و مسائل  دیگر در جامعه برخورد کنند، ولی چون تابع دستورات رهبری هستند می خواهند این موضوع از سوی دولت پیگیری شود به هر حال این حمایت و همزبانی باید دو طرفی باشد.

وی گفت: دولت و کسانی که قدرت در دست آنها است باید مسئله حجاب را  پیگیری کنند و موضوع حجاب باید از سوی دولت ابتدا در خانواده دولت به اجرا در بیاید تا مردم ببیند که دولت هم از خود حرکتی نشان داده است.

آیت الله یزدی خاطر نشان ساخت با مقاله، کتاب و قلم زنی نمی توان در موضع حجاب کاری انجام داد؛ باید همه دستگا ه ها وارد میدان شوند و برای این موضوع کاری انجام دهند.

رئیس خبرگان رهبری گفت: قوانینی باید  در مورد حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر  تصویب شود؛ ولی می بینیم در این عرصه کار جدی از سوی دولت صورت نمی گیرد و باید بگویم اراده جدی از سوی دولت برای امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد.

آیت الله یزدی با بیان این که  اگر امروز در جامعه کسی بخواهد نهی از منکر کند؛ متاسفانه با  او مقابله می کنند، خاطر نشان ساخت: در دانشگاه های کشور برخی از اساتید گرفتار رسومات غربی شده و از ارزش های اسلامی فاصله گرفته و جوانان متدینی که وارد دانشگاه می شوند به جای این که بهتر شوند به مرور زمان تدین خود را از دست می دهند.

وی با بیان این که اراده جدی در موضوع حجاب دیده نمی شود خاطر نشان ساخت: امروز در جاهای مختلف کشور از فرودگاه گرفته تا میدان های تهران و ….. اوضاع حجاب نامناسب است و اگر نیروی انتظامی هم بخواهد وارد عرصه شود و با این مسئله برخورد نمایند، بعضی ها می گویند کار نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر نیست این دستگاه وظایف دیگری دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه برخی در جامعه نسبت به مسائل شرعی مانند حجاب، چندان رغبتی نشان نمی دهند و رعایت نمی کنند و دلایل این بی توجهی به بد حجابی رفاه زندگی، اسباب و وسائل زندگی و رسانه ها می باشند و در کنار آن بیگانگان نیز با تبلیغات وسیع خود توانسته اند موضوع حجاب را بی ارزش جلوه دهند.

آیت الله یزدی خاطر نشان ساخت: خانواده ها چگونه نسبت به امر و پوشاک بچه های خود حساسیت نشان می دهند به همان اندازه نیز باید به مسئله حجاب حساسیت نشان دهند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: امروز در دانشگاه ها دختر و پسر را جدا می کنیم، ولی بعضی ها تمسخر می کنند؛ باید نسبت به موضع فرهنگ بسیار جدی بود و برای این عرصه اراده جدی داشت تا اراده جدی نباشد این موضوع برطرف نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری حوزه

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها