امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 140
تاریخ انتشار: ۷:۵۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
چاپ این نوشته
Share

نماینده ولی فقیه در خوزستان از زیارت عاشورا به عنوان زیارتی نادر و با فضیلت نام برد و با بیان اینکه برپایی عزاداری حسینی، احیای شعائر الهی است، از عزاداران حسینی برای برپا داشتن باشکوه و پرشور این مراسم تشکر کرد.

سرویس رصد دین و اندیشه مباحث

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقه در خوزستان و امام جمعه اهواز، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه، زیارت عاشورا را زیارتی نادر و بافضیلت عنوان کرد و اظهارداشت: زیارت عاشورا زیارتی با عظمت، نادر الوجود و با فضیلت است.

وی افزود: در این زیارت ۱۰۰ مرتبه لعن بر دشمنان اهل بیت(ع) و ۱۰۰ مرتبه سلام بر اهل بیت(ع) و دوست داران آنها شده و صورت اصلی و صحیح زیارت عاشورا نیز به این شکل است.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به اینکه در ابتدای زیارت عاشورا سلام بر اباعبد الله آمده است گفت: وهابیان در این مسأله با ما مخالفت می کنند که شما شیعیان در ابتدای زیارت عاشورا به چه کسی سلام می کنید؟، هر کسی از دنیا رفت دیگر مرده و وجودی ندارد که این حرف بسیار سخیفی است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: روح مطهر پیامبر خدا زنده است و روایات بسیاری از پیامبر وجود دارد که می فرمایند بر من سلام کنید از دور و نزدیک و اطمینان داشته باشید که سلام شما به من خواهد رسید.

امام جمعه اهواز با بیان این‎که زنده حقیقی شهدا، پیامبران و اهل بیت(ع) هستند تأکید کرد: مشکل اصلی وهابیت ضعف در مطالعه آیات و روایات است اما ادعای زیادی دارند و با اینکه می دانند شیعه برحق سخن می گوید بر نظرات خود پافشاری می کنند و مبتلای به مرض بی سوادی هستند.

دوری از خدا سبب سخت شدن قلبهامی شود

آیت الله موسوی جزایری با اشاره این‎که دوری از خدا سبب سخت شدن قلب می شود که سخت ترین فجایع در آن اثری نمی کند گفت: افرادی که طرفداران بنی امیه هستند، نسبت به اهل بیت انعطافی نداشته و از دایره اهل اسلام خارج اند.

وی افزود: این مصیبت به قدری سنگین است که در بارگاه عرش الهی همه زانوی غم گرفته اند و این شهادت مظلومانه عالم هستی را منفعل کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به برگزاری باشکوه و پرشور مراسم عزاداری امام حسین(ع) در استان خوزستان گفت: مراسم دهه محرم در خوزستان با شکوه و پرشور برگزار و با برپایی عزاداری حسینی، شاهد احیای شعائر الهی در جامعه بودیم.

حوزه های علمیه در اوج قله های علمی قرار گرفته اند

استاد عالی حوزه علمیه با بیان این‎که امروز حوزه های علمیه در قله های رفیع علمی قرار دارند اظهارداشت: نواقصی در بعد فلسفه و حکمت، تفسیر، فلسفه جدید غرب و مقایسه آن با فلسفه اسلام در حوزه علمیه دیده می شود که از نیازهای روز است و باید به آنها پرداخته شود.

امام جمعه اهواز ادامه داد: علامه طباطبایی این کار را در حوزه علمیه آغاز و خلاء های بسیاری را پر کرد.

وی افزود: شاگردان علامه طباطبایی مانند شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح بزرگانی از نوابغ هستند که در مکتب علامه طباطبایی این علوم را پایه گذاری کردند.

آیت الله موسوی جزایری به بررسی فلسفه غرب و مقایسه آن با فسلفه اسلام توسط علامه طباطبایی اشاره کرد و گفت: بررسی فلسفه غرب و مقایسه آن با فسلفه اسلام کار بزرگی بود که علامه طباطبایی در کلاس های خود انجام داد و شهید مطهری تقریرات آن را نوشت و به نام اصول فسلفه در پنج جلد، نظریه های دانشمندان غرب را مطرح و آن را با نظریه های اسلام تطبیق داد و ضعف ها، اشکالات و نقص های آنها را عالمانه و با استدلال بررسی کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: علامه طباطبایی احساس کرد خلاء دیگری وجود دارد که بسیار مهم است و آن مسأله تفسیر قرآن بود که ایشان بخش عظیمی از توان و انرژی خود را بر تفسیر قرآن صرف و آن را به نام تفسیر المیزان تألیف کرد.

وی تصریح کرد: علامه طباطبایی مجتهدانه و محققانه قرآن را تفسیر کرد و جای این کتاب در کتابخانه های دنیا خالی بود.

رییس جمهور فراری مانع آزاد سازی سوسنگرد بود

آیت الله موسوی جزایری در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: ۴۸ ساعت سوسنگرد در اشغال بعثی ها بود و اگر سوسنگرد سقوط می کرد اهواز از دست ما رفته بود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در آزاد سازی سوسنگرد نقش مهمی داشتند به گونه ای که با اطلاع از اشغال سوسنگرد نامه ای برای سرهنگ قاسمی فرمانده لشکر اهواز نوشتند و گفتند که باید وارد عمل شده و با سایر نیروهای سپاه و مردمی سوسنگرد را پس بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تأکید کرد: آن رییس جمهور خائن و فراری مانع انجام دستورات رهبر می شد اما این فرمانده با غیرت، با توکل بر خدا دستور رئیس جمهور فراری را زیر پا گذاشت و به فرمان امام به کمک نیروهای مردمی، سوسنگرد را از اشغال نیروهای بعثی خارج کرد.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: یکی از عوامل موثر در شکست توطئه دشمن و خارج کردن سوسنگرد از اشغال نیروهای عراقی، حضور مردم این شهر بود که ضربه سختی به عراقی ها وارد کرده و تعدادی از نیروهای عراقی را به جهنم فرستادند.

دیدگاه ها بسته است.

آخرین اخبار
پربیننده ترین ها