امروز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 11893
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲
چاپ این نوشته
Share

مدیر تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان از اعزام ۲۲۰ روحانی در ایام فاطمیه به شهرستان های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» از اصفهان , حجت الاسلام حسین بابایی، با اشاره به برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان، در ایام فاطمیه، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۱۰ روحانی در روستاهای استان اصفهان مستقر هسنتند و به تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع) می پردازند.

مدیر تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان ادامه داد: به مناسبت ایام فاطمیه ۲۲۰ روحانی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به روستاها و شهرستان های استان اعزام خواهند شد.

وی از حرکت دسته بزرگ عزاداری در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از مسجد حکیم به طرف میدان امام خمینی(ره) خبر داد و افزود: قرار است دسته عزاداری طلاب، نیز در روز چهارشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به حرکت درآید.

وی با اشاره به ساماندهی و صدور مجوز برای ۵۲۰۰ هیئت مذهبی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، تصریح کرد: در سال ۹۳ پنج دوره آموزشی در شهر اصفهان و به همین میزان در شهرستان های دیگر استان، برای مدیران هیئات مذهبی برگزار گردید.

حجت الاسلام بابایی همچنین از اختصاص کد مداحی به مداحان سطح استان اصفهان خبر داد و گفت: حدود ۸ هزار مداح برادر و ۴هزار مداح خواهر شناسایی و ساماندهی شده اند.

مدیر تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: یک دوره تخصصی مداحی با موضوعات مقتل شناسی، مناسبت های مذهبی، تاریخ اسلام و خصوصا موضوع آسیب شناسی عزاداری بصورت متمرکز برگزار گردید؛ در این دوره آموزشی مداحان با رسالت مداحی و بایدها و نبایدهای مداحی آشنا شدند.

وی، آخرین دوره آموزشی و توجیهی را مخصوص بانوان مداح اعلام کرد و گفت: این دوره آموزشی همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س)، در محل گستان شهدا اصفهان برگزار گردید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها