امروز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 11830
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
چاپ این نوشته
Share

امام جمعه تبریز عدم دقت کافی در انتخاب همسر را از عوامل اصلی افزایش آمار طلاق در جامعه دانست و تاکید کرد: ترویج جشن های متارکه به تبعیت از فرهنگ غربی در جامعه اسلامی بسیار تاسف بار است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در چهارمین نشست دانشجویان و طلاب علوم دینی با محوریت خانواده و سبک زندگی دینی، اظهار داشت: محیط خانواده، مراکز آموزشی و اجتماع سه محیطی هستند که در شکل گیری شخصیت انسان تاثیر زیادی دارند و در صورتی که این سه محیط نا سالم باشند موجبات انحطاط اخلاقی انسان را فراهم خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان کرد: برخی از صفات جسمی و روحی از پدران و مادران به ارث می رسد اما در مقابل عامل وراثت نیز تاثیرگذارتر است و در طول تاریخ بسیاری از افراد بوده اند که با وجود اینکه به طور کامل از عامل وراثت بهره مند بوده اند، به دلیل تاثیراتی که محیط تربیتی و اجتماعی بر روی آن ها گذاشته است از راه راست منحرف شده اند پس باید توجه داشت که وراثت و محیط دو عامل اصلی تشکیل دهنده شخصیت انسان است.

وی با اشاره به اینکه در مورد سبک زندگی در آیات و روایات توصیه های بسیاری مطرح شده است، افزود: دوران تصمیم گیری قبل از ازدواج تا مراحل تربیت فرزندان در آیات و روایات اسلامی به طور کامل احکام و دستورالعمل هایی آمده است که مسلمانان باید سبک زندگی خود  را بر مبنای آن قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در سبک زندگی اسلامی اگر مسلمانان از دستور العمل هایی که اسلام برای زندگی سالم و پایدار ارائه کرده است پیروی کنند قطعا می توانند خانواده ای سالم و شاداب داشته باشند.

آیت الله مجتهد شبستری خاطر نشان کرد: اصل ازدواج بسیار مقدس است و پیشوایان دینی ما در روایات متعدد به والدین و مسئولان جامعه اسلامی توصیه کرده اند که مقدمات ازدواج جوانان را فراهم کنند تا جامعه از گزند فساد و ناامنی در امان بماند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) عدم دقت کافی در انتخاب همسر را از عوامل اصلی افزایش آمار طلاق در جامعه امروز دانست و تاکید کرد: ترویج جشن های متارکه به تبعیت از فرهنگ غربی در جامعه اسلامی بسیار تاسف بار است.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه ازدواج پایدار مبنای آموزه های اسلامی است خاطرنشان کرد: در سبک زندگی اسلامی باید پیرو دستورات اسلام باشیم تا بتوانیم خانواده ای سالم و شاداب و موفق داشته باشیم که فضای محبت و مودت و آرامش قطعا در چنین خانواده ای حکم فرما خواهد بود.

همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیز هدف برگزاری این همایش را ارتقای فکری و فرهنگی خانواده های تحت پوشش این نهاد ذکر کرد و گفت: استحکام اقتصادی خانواده و پایداری بنیان خانواده ها و تلاش برای زندگی شرافتمند از اهداف این نهاد است.

حسین دشتی از ارسال ۲۳۰ مقاله به این همایش خبر داد و افزود: مقاله های برتر پس از داوری توسط کمیته علمی دانشگاه، در همایش ارایه شده و برترین مقالات تجلیل می شوند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها