امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11827
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
چاپ این نوشته
Share

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت گفت: استقبال گرم از رئیس جمهور در قم این پیام را برای دنیا داشت که حوزه خود را از دولت جدا نمی‌داند و سیاست و مسائل جامعه برایش مهم است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام و المسلمین داود نمازی ، با اشاره به استقبال گسترده مردم قم و حوزویان از رئیس جمهور گفت: دولت حجت الاسلام و المسلمین روحانی از ابتدا رابطه بسیار خوبی با مراجع و حوزه علمیه داشته است و همواره مسئولین دولتی با مراجع دیدار می‌کردند.

وی بیان کرد: حوزه علمیه برای رسیدن به اهدف خود که همان اجرای مباحث دینی است به دولت نیاز دارد و دولتمردان نیز برای رسیدن به اهداف خود نیازمند به حوزه هستند و باید یک تعامل خوبی بین حوزه و دولت باشد.

مشاور وزیر کشور در امور روحانیت با بیان این که نوع نگاه دولت به حوزه ابزاری نیست گفت: دولت وظیفه خود می‌داند که با مراجع و حوزویان ارتباط داشته باشد و از نقطه نظرات آن‌ها استفاده کند.

وی ادامه داد: دولت همواره در تلاش بوده است که کارهایش طوری باشد که علما و مراجع که در رأس حوزه‌های علمیه و مسئولیت دینی مردم هستند از عملکردش راضی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین نمازی تصریح کرد: در دیدار رئیس جمهور از قم و مراجع عظام، استقبال بسیار خوب و گرمی توسط مردم قم، حوزویان، مراجع عظام و مدیران حوزه صورت گرفت و این امیدواری در بدنه دولت به وجود آمد که حداقل توانسته تا حد امکان نظر آن‌ها را جلب کند و پس از این دیدارها تلاش خود را برای جلب صد در صدی آنها انجام خواهد داد.

وی ابراز داشت: استقبال گرم از رئیس جمهور در قم این پیام را برای دنیا داشت که حوزه خود را از دولت جدا نمی‌داند و سیاست و مسائل جامعه برایش مهم است.

حوزه دولت را از خود می‌داند

 مشاور وزیر کشور در امور روحانیت ادامه داد: دولت یک ضلع اصلی نظام است و وقتی حوزه استقبال خوبی انجام می‌دهد نشان می‌دهد که دولت را از خود می‌داند و اگر نقدی می‌کند از روی دلسوزی است.

وی مطرح کرد: این استقبال نشان داد که حوزه با نظام است و نظام را فرزند خود می‌داند و این احساس نیز در دولت بیشتر متبلور شده است و تعاملات خوب حوزه و دولت نشان داد که عده‌ای که مطرح می‌کردند که بین حوزه و دولت اختلاف است حرفشان کذب است.

حجت الاسلام و المسلمین نمازی گفت: پس از این سفر قطعاً تعامل بین حوزه و دولت پررنگ تر می‌شود و همان طور که رئیس جمهور گفت، این رابطه باید سیستماتیک شود تا نظرات حوزویان و مراجع به صورت مرتب و منظم به دولت برسد.

وی افزود: تاکنون نیز نظرات بزرگان حوزه از طریق وزارت کشور به دولت می‌رسید و دولتی‌ها از این نظرات مطلع می‌شدند، ولی بنا به گفته رئیس جمهور این فرایند باید سیستماتیک شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها