امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 11824
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
چاپ این نوشته
Share

رئیس مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رژیم صهیونیستی علاوه بر جنایت علیه مردم مظلوم فلسطین، برای بدنام کردن چهره اسلامی رحمانی و ایجاد ضعف در امت اسلام، پشت صحنه های تفرقه را فعال کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه»  حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در نشستی با برخی از علمای فلسطینی مقیم لبنان که در مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی در قم برگزار شد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد تکفیر با ابعاد کنونی از  روال طبیعی و عادی خود عبور کرده، و دست های سیاست در ورای آن مشاهده می شود.

وی با اشاره به پدیده تکفیر که امروز اذهان و فرصت های جهان اسلام را به خود مشغول کرده است، گفت: از آغاز تاکنون پدیده تکفیر بوده است، ولی آنچه تکفیر کنونی را از تکفیر در تاریخ ممتاز می کند، سیاسی شدن این پدیده است.

وی با اشاره به اهمیت مساله فلسطین نیز گفت: موضوع فلسطین، موضوع مهمی است و این اهمیت به لحاظ دلایل مختلف از جمله شدت مظلومیت این ملت، طولانی شدن رنج های آنان و انجام سیاست های  وقت کشانه در قبال آنان در فضای بین المللی است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: در سطح بین المللی به صورت جدی حل مشکل فلسطینی ها در دست انجام نیست؛ بلکه با سرنوشت آنها نوعی بازی صورت می گیرد و مشکل آنها همچنان باقی مانده و در مواردی هم شدت یافته است.

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی با تمجید از مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین خاطرنشان کرد: می توان فلسطین را به رغم مشکلات و رنج های بی‌شمار، رمز، اساس و مظهر ایستادگی معرفی کرد و این ملت همچنان در موضع خود ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان امروز مشکل فلسطین را مشکل خود می دانند، گفت: مشکل فلسطین برای مسلمانان به مثابه مادر مشکلات برای آنان تلقی می شود و این از آن جهت است که اگر فلسطینی ها حذف شوند و رژیم صهیونیستی بر آنها فائق آید برای سایر مسلمانان هم مشکلات اساسی ایجاد خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: دلیل دیگر اهمیت موضوع فلسطین این است که در برابر فلسطینی ها، رژیم بی رحم و متجاوزی همچون رژیم صهیونیستی قرار دارد که  در بی رحمی و شقاوت ضرب المثل است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها