امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11753
تاریخ انتشار: ۳:۳۰ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share

رقابت های بزرگترین رویداد قرآنی کشور که از ۶ اسفند ماه در تبریز آغاز شده و قرار است برترین های قرآنی کشور را در سال ۹۳ معرفی کند با نزدیک شدن به روزهای پایانی گرمتر شده و نتایج به جد توسط مردم و شرکت کنندگان دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری تسنیم  از تبریز، روز سوم مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز در حالی روز جمعه ۸ اسفند ماه به  پایان رسید که این مسابقات به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی کشور با حاشیه هایی همراه بود که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید:

*علیرغم حضور در ایام سرد زمستانی در شهر تبریز که زبانزد عام و خاص است و نگرانی هایی برای قاریان و حافظان به خاطر گرفتگی صدا و سرماخوردگی وجود دارد، در سومین روز برگزاری این مسابقات هوای شهر تبریز تقریبا گرم و معتدل گزارش شد و این مساله باعث تعجب مهمانان شد.البته بعد از ظهر و شب هوا کاملا سرد و شکننده است.

*روز سوم مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز با معرفی نفرات برتر حفظ بیست جزء و برگزاری مراحل فینال ترتیل و مقدماتی رشته قرائت به پایان رسید.

*در پایان این روز از مسابقات مجتبی قدبیگی در رشته ترتیل و محمد رضا احمدی در رشته حفظ بیست جزء به مقامهای اول رشته خود دست پیدا کردند.

*ظهر روز جمعه که مصادف با ظهر روز سوم مسابقات سراسری قرآن در تبریز بود مسابقات به علت برگزاری نماز جمعه  تعطیل شد و مسابقات بعد ازا قامه نماز و صرف نهار دوباره با فینال مسابقات حفظ ۲۰جزء از سر گرفته شد.

*حضور نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تبریز در روز سوم مسابقات هم از نکاتن دیگر روز سوم به شمار می آمد.

* مدیر شبکه قرآن سیما در نشستی به نظرات و سؤالات شرکت‌کنندگان، اساتید و خبرنگاران حاضر درمسابقات سراسری قرآن کریم پاسخ داد.محمد نیا در این نشست صمیمی گفت: از سیاست‌های ما در شبکه قرآن این است که حدود ۵۰ درصد برنامه‌های شبکه به تلاوت قرآن اختصاص پیدا کند، اما متأسفانه  بسیاری از تلاوت‌هایی که پخش می‌شود تلاوت‌های قدیمی و تکراری است بایستی به پخش تلاوتهای تصویری با کیفیت هم بها بدهیم.

*در حاشیه برگزاری مسابقات روز سوم حجت الاسلام غفار زاده مسئول کمیته آموزش مسابقات سراسری قرآن در تبریز در گفتگو با خبرنگار تسنیم شش محور اصلی آموزشی این کمیته را تبیین کرد.

*برگزاری کلاسهای تخصصی ویژه متسابقین استان با موضوع تدبر در قرآن،برگزاری کارگاههای قرآنی تربیتی با حضور معلمان قرآن و عموم مردم،برگزاری دوره ها و کلاسهای تخصصی برای متسابقین کشوری و داوران برگزیده استان توسط اساتید داوری،آموزشهای عمومی قرآن کریم در روخوانی،روانخوانی و مفاهیم در سطح شهرستانها،نشست تخصصی اساتید و داوران با متسابقین پیرامون اصول قرائت و برپایی غرفه های مشاوره قرآنی و تصحیح قرائت نماز عنوان شد.

*رقابت های بزرگترین رویداد قرآنی کشور که از ۶ اسفند ماه در تبریز آغاز شده و قرار است برترین های قرآنی کشور را در سال ۹۳ معرفی کند با نزدیک شدن به روزهای پایانی گرمتر شده و نتایج به جد توسط مردم و شرکت کنندگان دنبال می شود و خبرگزاری ها و سایت های خبری حاضر در سالن محل برگزاری این رقابت ها تلاش در مخابره زودترین اخبار در ارتباط با نتایج آن دارند.

*کلاس های و کارگاه های آموزشی و نمایشگاه محصولات قرآنی از روز اول خدمات آموزشی و تبلیغی و ترویجی قرآن کریم و همچنین غرفه حفظ قرآن کریم برای حاضران در محل برگزاری مسابقات عرضه میشود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها