امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11729
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share

نظرسنجی ها نشان می دهد حدود نیمی از مسلمانان انگلیسی، از تبعیض دینی در این کشور رنج می برند. ۲۰ درصد زنان هم می گویند در انگلیس احساس ناامنی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، نتایج نظرسنجی مؤسسه کام رس (ComRes) نشان می دهد ۴۶ درصد مسلمانان در انگلیس معتقدند پیش‌داوری علیه آنان، زندگی را در این کشور دشوار کرده است.

نتایج این نظرسنجی که چهارشنبه منتشر شد نشان می دهد که ۸۰ درصد مسلمانان در انگلیس، از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز درباره پیامبر اسلام(ص) عمیقاً ناخشنودند. همچچنین ۲۰ درصد نیز می گویند جامعه لیبرال غربی هیچ گاه با اسلام، مطابقت نخواهد داشت. ۲۰ درصد از زنان مسلمان هم گفته اند در انگلیس احساس ناامنی می کنند که این میزان بین مردان ۱۰ درصد است. این نظرسنجی از ششم بهمن تا اول اسفند (۲۶ ژانویه تا ۲۰ فوریه) انجام شده بود.

سیماکوتچا (Sima Kotecha)، گزارشگر تلویزیون دولتی انگلیس در برادفورد با تحلیل این داده ها گفته است: مسلمانان از این که دینشان در رسانه های انگلیسی، خشونت طلب و خودشان افراطی معرفی شوند، ناراحتند و نتایج نظرسنجی نشان می دهد که اسلام، دین محبت و مداراست.

در این گزارش به نقل از سامایا اسلال (Samaia Aslal) دانشجوی دانشکده برادفورد آمده است: سیاست مداران و رسانه های انگلیسی تلاش می کنند تا مسلمانان را به گونه ای نمایش دهند که بتوان آنان را آماج هرگونه حمله قرارداد و ضد آنان جاسوسی کرد.

منابع دولتی در انگلیس اعلام کردند حدود سه میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها