امروز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 11720
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به اقدامات مجلس برای حمایت از فعالان قرآنی، گفت: همانطور که رهبری فرمودند ما امروز در ناتوی فرهنگی قرار داریم که جامعه قرآنی در خط مقدم مبارزه با این هجمه‌های دشمن هستند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس , «لاله افتخاری» رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به تلاش فعالان قرآنی اظهار داشت: جامعه قرآنی کشور با اقدامات و برنامه‌های خود نه تنها هزینه‌ای بر دوش نظام نمی‌گذارند بلکه جامعه را برای رسیدن به اهداف متعالی نیز حمایت می‌کنند.

جامعه قرآنی در خط مقدم مقابله با ناتوی فرهنگی هستند

وی به نامه رهبر مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی اشاره کرد و افزود: همانطور که رهبری نیز فرمودند ما امروز در ناتوی فرهنگی قرار داریم که در این راستا جامعه قرآنی در خط مقدم مبارزه قرار دارند بنابراین برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن باید به قرآن پناه برده و از ظرفیت‌های جوانان قرآنی بهره بگیریم.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با بیان اینکه تشکل‌های قرآنی مردم‌نهاد ظرفیتی عظیم در توسعه فرهنگ قرآنی هستند، گفت: این تشکل‌ها به دلایل مختلف مورد بی‌مهری قرار دارند به طوری که حتی در مجلس شورای اسلامی نیز در زمان تصویب مصوبات برای حمایت از قرآنیان این بخش از فعالان قرآنی در زمره قوانین قرار نمی‌گرفتند که خوشبختانه با تلاش فراوان توانستیم در سال جاری علاوه بر دارالقرآن‌ها به تشکل‌های قرآنی جایگاه ویژه‌ای دهیم.

ایجاد ردیف بودجه حمایتی برای تشکل‌های قرآنی

افتخاری به اختصاص ردیف بودجه برای تشکل‌های قرآنی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی اشاره کرد و افزود: ما انتظار داشتیم شورای توسعه دو سال پیش مصوبه اخیر را عملیاتی می‌کرد تا قرارگاه تشکل‌های مردم نهاد مشخص شود اما با این روند خسارت‌هایی به برنامه‌های قرآنی وارد شد که امیدواریم در برنامه‌های بعدی جبران شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته پایش دستگاه‌های قرآن نیز خاطر نشان کرد: اعضای این کمیته از افرادی دلسوز و آگاهی هستند که برای رشد امور قرآنی دغدغه دارند به همین در جلسات مشترک علاوه بر بیان ضعف‌های جامعه قرآنی راهکارهایی نیز ارائه می‌دهند که ما در مجلس راه‌های محقق شدن آن را پیگیری می‌کنیم.

لزوم ساماندهی بودجه‌های قرآنی

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس به لزوم ساماندهی فعالیت‌ها و بودجه‌های ویژه قرآنی اشاره و خاطر نشان کرد: در کمیته تخصیص بودجه شورای فرهنگ قرآنی بودجه میلیاردی برای قرآنیان قرار دادیم که تشکل‌ها نیز حمایت شوند البته نحوه تخصیص این بودجه در حال بررسی است و تا پایان سال مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای قرآنی شدن جامعه باید از همه توان خود به کار گرفت به اقدامات مجلس برای حمایت از فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: ما در بودجه سال آینده تحصیل رایگان حافظان و قاریان ممتاز، بیمه فعالان قرآنی، معافیت از پرداخت حق انشعاب و بسیاری از امور دیگر را مورد بررسی قرار دادیم که خوشبختانه به نتایج قابل قبولی نیز رسیدیم.

افتخاری با اشاره به اینکه آنچه در مجلس برای حمایت از فعالان قرآنی به تصویب می‌رسد حاصل تلاش اعضای فراکسیون است، گفت: اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس با وجود داشتن جلسات متعدد در کمیسیون تلفیق در جلسات شورای مرکزی شرکت می‌کنند تا قدمی برای حمایت از فعالان قرآنی برداشته شود اما متأسفانه با وجود تصویب برخی حمایت‌ها، بودجه‌ها به تشکل‌ها نمی‌رسد و همین امر باعث دلسردی نمایندگان می‌شود که امیدواریم با تخصیص مناسب بودجه‌ها شاهد رشد این حمایت‌ها باشیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها