امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 11714
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share

رییس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور از برپایی نمایشگاهی در کنار همایش ملی آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از ایرنا , ابوالفضل خوش منش روز شنبه  گفت: همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نمایشگاهی نیز با عنوان نمایشگاه ایده ها و موسساتی که در حوزه مشاغل قرآنی فعال هستند، برپا می شود.

وی افزود: این نمایشگاه یک روزه با کمک دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار می شود و شامل بخش هایی در زمینه های کسب­ وکارهای قرآنی در حوزه های ملی و بین­ الملل اسلامی است.

دبیر همایش ملی آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه اضافه کرد: این نمایشگاه شامل غرفه های معرفی کسب­ وکارهای قرآنی حوزه ملی و بین­ الملل اسلامی، موسسات فعال در حوزه مشاغل قرآنی، ایده مشاغل قرآنی، کتب و نشریات قرآنی و همچنین غرفه آثار و رسانه های دیجیتال قرآنی و معرفی فناوری­های نوین در حوزه قرآنی است.

وی دستاورد­های علمی و فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را یکی دیگر از غرفه های این نمایشگاه دانست و گفت: بر اساس طرح پژوهشی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که با هدف کلی تعیین نیازهای آموزشی مشاغل قرآنی در زمستان ۸۷ صورت گرفت، مشاغل آموزشی شامل ۱۳ شغل در سه حوزه مدیریتی، کارشناسی و تعلیمی و همچنین ۴۳ شغل در حوزه­های پژوهشی و تبلیغی است.

خوش منش تاکید کرد: همه این مشاغل برای نخستین بار تعریف عملیاتی شدند و از این­رو دست­مایه خوبی برای برنامه­ریزان و کارشناسان حوزه قرآنی خواهد بود.

دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با اشاره به استقبال پژوهشگران و دانشجویان از این همایش گفت: مقالات ارسال شده در موضوع هایی همچون ماهیت و جایگاه شغل قرآنی، سیستم طبقه بندی مشاغل و شاغلین در حوزه مشاغل قرآنی، مهارت ها و راهکارهای مورد نیاز دانش آموختگان علوم قرآنی برای کارآفرینی براساس نیاز جامعه است.

وی همچنین گفت: این همایش ملی به همت مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران برگزار خواهد شد.

نخستین همایش ملی آموزش عالی قرآنی و تامین نیازهای شغلی جامعه از ساعت هشت صبح سه شنبه ۱۲ اسفند در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با حضور پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند به پژوهش های میان رشته ای قرآن کریم برگزار می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها