امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11705
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۹
چاپ این نوشته
Share

مام جمعه نجف اشرف گفت: باید تمام اقدامات اسرائیل در زمینه حمایت از تروریست ها و مداوای مجروحان تروریست ها توسط این رژیم و تسهیل ورود تروریست ها به عراق و سوریه را محکوم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام والمسلمین سید صدر الدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت: طرح مصالحه ملی یک طرح قانونی است که روی زمین مانده و یک طرح حاشیه ای و کم اهمیت نیست و از این رو همه باید در زمینه تحقق آن مشارکت کنند.

وی افزود: البته تحقق این طرح نیازمند امور متعددی است از جمله برخورداری همه از اختیارات قانونی و اینکه همه در برابر حقوقی که قانون به آنها داده مسؤول باشند و همه به عراق و بنای سیاسی جدید آن و قانون اساسی و انتخابات پایبند باشند و تروریسم را محکوم کنند و علیه آن موضع گیری کنند و همه بری آزادی عراق از لوث وجود تروریست ها تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قپانچی در ادامه سخنان خود از مشارکت عراق در کنفرانس نشست سران عرب که قرار است در شرم الشیخ برگزار شود استقبال کرد و از رهبران عرب خواست از پروتکل ها خارج شوند و نقش فعال تری در ایجاد امنیت ملی عربی ایفا کنند.

امام جمعه نجف افزود: در این نشست باید تمام تهدیدهای داخلی و خارجی پیش روی امنیت کشورهای عربی بررسی شود که در راس همه تهدید های داخلی تروریست های داعش و القاعده و النصره قرار دارند.

وی تاکید کرد که اسراییل و سیاست های استکبار جهانی دوست ندارد، امت عرب و اسلام امنیت داشته باشند و از این رو ما باید تمام اقدامات اسراییل در زمینه حمایت از تروریست ها و مداوای مجروحان تروریست ها توسط اسراییل و تسهیل ورود تروریست ها به عراق و سوریه را محکوم کنیم.

امام جمعه نجف اشرف با محکوم کردن سیاست هایی که منجر به تفرقه داخلی می شود، این سیاست ها را سیاست های داعشی خواند و در این زمینه به سیاست های نظام بحرین در سرکوب مردم و سلب آزادی ها و زندانی کردن مردم با انگیزه های طایفی اشاره کرد.

وی افزود: به تازگی نیز با خبر شده این که دولت سودان روز گذشته تصمیم گرفته تمام مساجد و حسینیه های شیعیان اهل بیت(ع) را به بهانه تهدید وحدت ملی مسدود کند.

حجت الاسلام والمسلمین قپانچی گفت: ما از این تصمیم متعجب هستیم کشورهای عربی باید با این تفکر افراطی و سیاست های سرکوبگرانه در برابر ملت ها مقابله کنند و ما از اینجا اعمال و اقدامات وحشیانه سازمان بوکو حرام در نیجریه علیه مسلمانان را محکوم می کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها