امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11682
تاریخ انتشار: ۵:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۸
چاپ این نوشته
Share

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه سرانجام مذاکرات باید با لغو همه تحریم ها و حفظ تمامی دستاوردهای هسته ای توأم باشد، گفت: ملت به کمتر از حفظ ره آورد غنی سازی رضایت نخواهد داد

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان ؛ حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های امروز نمازجمعه درباره مذاکرات هسته ای گفت: سرانجام مذاکرات باید با لغو همه تحریم ها و حفظ تمامی دستاوردهای هسته ای توأم باشد.

وی افزود: مسئله مهمی که امروز برای افکار عموم مومنان، عزت خواهان، شهید دادگان و زندگی کنندگان زیر سایه عزت ساز ولایت مطرح است مسئله هسته‌ای است.

وی گفت:‌ در فراز حساس مذاکرات که آخرین گام ها برداشته می شود خدا را شکر می کنیم که رئیس جمهور در جوار حرم کریمه اهل بیت (ع) مواضع روشنی را درخصوص مذاکرات ابراز داشت و گفت نه تحمیل، نه تهدید و نه ادامه تهدیدها را قبول نمی‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص مذاکرات و ترفندهای دشمن افزود: این‌ها عادت به چانه زنی دارند، همانطور که حدود ۶۰ سال است فلسطین تحت اشغال اسرائیل غاصب است و مرتباً در حالی که خانه ها را ویران، کودک کشی و به مقدسات میلیاردها موحد جسارت می‌کنند دم از مذاکره می زنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند کلیات و جزئیات توافق باید یک جا صحبت شود و از عباراتی که قابل تعبیر و چانه زنی است جلوگیری شود چرا که آن‌ها فکر می کنند می توانند جلوی عزت و رشد علمی ما را بگیرند.

خطیب جمعه تهران افزود: همه تحریم ها باید یک جا لغو شود و براساس قوانین بین المللی آن‌ها حق دخالت در امور داخلی ما را ندارند، آن‌ها حق ندارند به ما بگویند که ما به چه میزان سوخت نیاز داریم.

ملت به کمتر از حفظ ره آورد غنی سازی رضایت نخواهد داد

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: باید مسائل آب سنگین اراک، عدم تعطیلی فردو و تأمین نیازهای ما در غنی سازی براساس تشخیص کارشناسان داخلی‌مان و نیز حفظ ره آورد غنی سازی محفوظ بماند چرا که این‌ها خواست عموم مردم است.

وی افزود:‌ مسئله هسته ای نه به عنوان مقوله‌ای ملی بلکه به عنوان مقوله‌ای اعتقادی است و ملت هرگز به کمتر از آن راضی نخواهد شد.

انتظار مردم در یک‌ سال اخیر قدم‌هایی در اقتصاد مقاومتی برداشته شود

امام جمعه موقت تهران با اشاره به صدور ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از جانب رهبر معظم انقلاب به قوای کشور گفت: از این ابلاغ یک سال گذشته است و با آن همه تاکید و جلساتی که مقام معظم رهبری با مسئولان داشتند توقع مردم این بود که در این یک سال قدم های قابل ارائه برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: هم مجلس باید در مسئله بودجه و هم دولت باید در برنامه ای که به مجلس ابلاغ کرد متکی نبودن به نفت را می‌گنجاندند.

وی گفت: اقتصاد متکی به نفت در اختیار ما نیست چرا که مسئله نفت را این‌ها می‌توانند بالا و پایین کنند و به اصطلاح خودشان ما را به زانو درآورند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه باید به تولید و بازار رونق بخشید و هیچ کس از دادن مالیات فرار نکند افزود: نیاز ما اتکا به سرمایه های روی زمینی از جمله جوانان است، مسئولان باید نبوغ و استعداد میلیون ها جوان فارغ التحصیل دانشگاه ها را دریابند.

اقتصاد مقاومتی نیازی به شعار، همایش و تیتر روزنامه ها ندارد

خطیب جمعه تهران با بیان این که برای اقتصاد مقاومتی نیازی به شعار، همایش و تیتر روزنامه ها نداریم گفت: در این موضوع به مدیریت جهادی، جبهه ای و ایثارگری و کسی که قهرمان این عرصه باشد و از بروکراسی ها عبور کند و با برنامه ریزی صحیح جوانانی چون شهید باقری ها را کشف کند نیاز است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: این مسائل با جریان گرایی و حکومت های صنفی عملی نمی شود بلکه باید همه مردم را سهیم کرد و به هر کسی که توان بیشتری دارد مدیریت داد و او را در صدارت‌ها گمارد.

وی گفت: وقتی همه مردم سهیم بودند همان گونه که جنگ را با پیروزی مختومه کردند، این جنگ اقتصادی و فرهنگی را نیز به سرانجام خواهند رساند.

در کشور امروز خلا تربیت داریم

خطیب جمعه تهران در ادامه به تأسیس امور تربیتی در مدارس توسط شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و افزود: ما امروز در کشورمان خیلی خلاء دانش نداریم بلکه خلا تربیت داریم و معلمان‌مان که الگوهای دانش آموزان هستند باید آموزش را همراه با تربیت جلو ببرند.

وی با بیان این که باید کتاب های درسی مدارس تجدیدنظر شود گفت:‌ معلمان جزو قشر مظلوم این جامعه هستند و هیچ گاه برای نظام هزینه نبوده اند و حتی گاهی اضافه کاری هایشان پرداخت نشده است، بنابراین باید به این‌ها آموزش داده شود تا آموزش های صحیح به دانش آموزان بدهند.

سپاه جزء یادگاران برجسته امام راحل است

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه به رزمایش سپاه در تنگه هرمز و خلیج فارس اشاره کرد و آن را افتخار آمیز دانست و گفت: سپاه جزء یادگاران برجسته امام راحل است که در دفاع مقدس پیروزی های افتخارآفرینی داشت و با مدیریت جهادی توانست در مقابل سلاح های شرق و غرب سربلند بیرون آید.

وی افزود: سپاه نه تنها در داخل کشور در تمام شرایط پاسدار انقلاب است و از مرزهای جغرافیایی دفاع می‌کند بلکه هر جا که خط امام (ره) و مقام معظم رهبری در خطر باشد جان برکف است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: سپاه پاسداران در رزمایش اخیر انواع موشک ها و پهپادها را آزمایش کرد و توانست با اداوات پیشرفته ناوبرهای فرضی دشمن را منهدم کند.

پیام رزمایش،  اعلام آرامش و امنیت بود

وی با اشاره به پیام این رزمایش به دشمنان، دوستان و مردم کشورمان افزود:‌ پیام این رزمایش برای دشمنان این بود که ایران اسلامی بیشه شیران و تربیت یافتگان مکتب علی (ع) است که نمی توانید به آن چپ نگاه کنید و به مردم ما نیز اعلام آرامش و امنیت بود.

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ این رزمایش پیامی هم برای کشورهای همسایه داشت که شما برای حفظ امنیت تان نیازی به بیگانگان ندارید و اگر خوب پیام این رزمایش را بگیرید این برای شما آرامش به همراه خواهد آورد.

یمنی ها خواستار استقلال هستند

وی به مسائل یمن نیز اشاره کرد و افزود: در یمن خیزش مردمی رخ داده است و دشمن و برخی کشورهای منطقه که مرعوب شده اند بدانند مردم یمن به صحنه آمده اند و ترفندهای رئیس جمهور فراری نمی تواند موجب خاموش شدن این انقلاب شود.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: مردم می خواهند با اراده خود حکومتی برخاسته از متن مردم تشکیل دهند و استقلال دیگری را در منطقه بعد از ایران رقم بزنند.

وی در ادامه به مسائل بحرین اشاره کرد و به دولت بحرین هشدار داد که از بازداشت شیخ سلمان و دیگر مبارزان خودداری کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آن‌ها بدانند که این بازداشت ها و کشت و کشتارها دوام ندارد و هر چه ظلم شان بیشتر شود عمرشان کوتاه‌تر می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها