امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11673
تاریخ انتشار: ۴:۵۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۸
چاپ این نوشته
Share

مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات گفت: سرویس‌های جاسوسی و به خصوص سرویس جاسوسی اسرائیل به دنبال این هستند فرصت‌ها را از حوزه های علمیه بگیرند و به این دل بسته‌اند که به حوزه تاریخ مصرف بدهند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث  به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ایوبی، در همایش «مبانی مدارای دینی و مذهبی و الگوی امام موسی صدر» که در دفتر تبلیغات اسلامی مشهد برگزار شد، به نقش مهم روحانیت در دفاع از دین و به خصوص مبارزات علما در دوره ستم‌شاهی اشاره کرد و اسناد به دست آمده از ساواک را گواهی بر این مطلب دانست.

وی افزود: سرویس‌های جاسوسی بیگانه به خصوص سرویس جاسوسی انگلیس از نقش مهم و تاثیرگذار روحانیت در جامعه به خوبی اطلاع دارد و به همین دلیل هم گاها بدون اطلاع علما سعی می‌کنند تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

سرویس‌های جاسوسی می‌خواهند به حوزه علمیه تاریخ مصرف بدهند

مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات کشور با بیان اینکه حوزه علمیه همیشه مهم بوده و بعد از انقلاب این اهمیت بیشتر شده است، ابراز کرد: سرویس‌های جاسوسی و به خصوص سرویس جاسوسی اسرائیل به دنبال این هستند فرصت‌ها را از حوزه بگیرند و به این دل بسته‌اند که به حوزه تاریخ مصرف بدهند.

حجت‌الاسلام ایوبی ادامه داد: چرا از فرصت‌ حضور روحانیت در جامعه غفلت می‌کنیم؟ ما مساجد زیادی داریم و مردم هم در این مساجد حضور می‌یابند، اما ائمه جماعت حضور در مساجد را اولویت چندم خود قرار داده‌اند، در حالی که باید اولویت اول روحانی حضور در مسجد و ارتباط با مردم باشد؛ همان‌طور که پیامبراکرم(ص) هم این کار را در اولویت قرار داده بود و بسیاری از کارها را در مسجد انجام می‌داد.

مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات کشوربیان کرد: در ابتدای انقلاب که ما در کارهای فرهنگی موفق‌تر بودیم به‌خاطر این بود، حتی واکسن هم که می‌خواستیم بزنیم اعلامیه آن در مسجد زده می‌شد ولی الان بسیاری از مساجد اصلا در آن بسته است و کسی نیست که در آن نماز بخواند.

 وی با توجه به نقش ائمه جمعه در جامعه افزود: درست است که شخص، امام جمعه است اما باید همیشه در خدمت مردم باشد و هر روز هفته با مردم ارتباط داشته باشد.

حجت‌الاسلام ایوبی با بیان این مطلب که اگر روحانی در یک محل خوب کار کند مشکلات در آن محل به صفر می‌رسد، ادامه داد: عملکرد ما را می‌توان با ملاک مشکلات اجتماعی و کم و زیاد شدن آن محک زد.

وی در این رابطه به خاطره‌ای از ملاقات با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در ملاقاتی که چندین سال پیش با رهبر انقلاب داشتیم یکی از حاضرین به مشکلات عمده منطقه خود اشاره کرد و بسیاری از آنها را تشریح کرد. رهبری با این دو پرسش که نماز جمعه در منطقه شما چطور است و حضور مردم در این نماز در چه حد است بیان کرد که اگر حضور مردم نماز جمعه خوب باشد همه مسائل قابل حل است.

در ادامه حجت‌الاسلام ایوبی گزارشی از جریان‌های تکفیری شیعه و مبارزات و پیشگیری‌هایی که در مقابله با این جریان شده است اشاره کرد.

سرویس‌های جاسوسی از ولایت فقیه می‌ترسند

وی عنوان کرد: سرویس‌های جاسوسی بر روی شیعه مطالعه کرده و برای تضعیف آن – به خصوص وقتی که شیعه دارای حکومت است – همایش‌های زیادی را برگزار می‌کنند. آنها از حکومت اسلامی و به خصوص از ولایت فقیه می‌ترسند.

مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات کشور ادامه داد: این سرویس‌های اطلاعاتی که در رآس آن‌ها سرویس جاسوسی انگلیس است برای تضعیف شیعه در چند حوزه کار می‌کنند.

حجت‌الاسلام ایوبی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سرویس‌های اطلاعاتی ترویج افراطی‌گری مذهبی است، گفت: جا انداختن و تبلیغ تندروی مذهبی توسط افرادی که در همین حوزه علمیه هستند، یکی از راهکارهای دشمن برای خدشه‌دار کردن چهره شیعیان و ایجاد شکاف بین مسلمانان است.

وی ابراز کرد: برخی جریان‌های تکفیری شیعه حتی مراجع تقلید را تکفیر می‌کنند و این باعث ‌می‌شود افرادی که درباره‌ ورود به اسلام مطالعه می‌کنند ببینند پیروان این دین به صورت مستدل خود را تکفیر و تخطئه می‌کنند، بنابراین از ادامه این راه منصرف شوند.

حجت‌الاسلام ایوبی گفت: جریان‌های افراطی به نام عزاداری به ترویج قمه‌زنی، دهه‌سازی، انحراف و خرافاتی کردن عزاداری‌ها می‌پردازند و موجب شده‌اند عزاداری‌هایی به وجود بیایند که نه محتوا و مفهومی دارند و نه حتی قطره اشکی در آنها چکیده می‌شود.

مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات کشور در پایان به نقش مهم ولایت فقیه در جلوگیری از ترویج این تفکرات افراطی اشاره‌کرد و گفت: خوشبختانه رهبری به این مسائل و عمق این توطئه‌ها آگاه است و این کارهای افراطی از جمله قمه‌زنی را تحریم کرده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها