امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11670
تاریخ انتشار: ۴:۴۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۸
چاپ این نوشته
Share

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: مقابله با تحریم و جنایات دشمنان نیازمند همکاری مردم و مسئولان است تا اینکه مشکلات رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان  از اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز جمعه امروز اصفهان با اشاره به جشن نیکوکاری اظهارداشت:‌روز احسان و نیکوکاری و برگزاری جشن نیکوکاری از برنامه های این هفته است که کمیته امداد همانند سال ها ی گذشته این فعالیت ارزشمند را انجام می دهد.

وی افزود: مردم هر ساله همکاری خوبی با کمیته امداد دارند و در این جشن با کمک های نقدی و غیر نقدی خود کمیته امداد را در کمک رسانی به مردم نیازمند یاری می کنند که امسال نیز همکاری و مشارکت مردم همانند گذشته ادامه دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد، با اشاره به اینکه مردم حقوق فقرا را بپردازند، تصریح کرد: اگر هر نفری حقوق خود نسبت به نیازمندان را بپردازد مشکلات فقر و معیشتی جامعه رفع و حل می شود و شاهد فقر در جامعه نیستیم.

وی همکاری مردم و مسئولان با یکدیگر در رفع مشکلات معیشتی را مهم خواند و اذعان داشت: مقابله با تحریم و جنایات دشمنان نیازمند همکاری مردم و مسئولان است تا اینکه مشکلات رفع شود و این تعامل یک ضرورت و نیاز مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان پرداخت مالیات در کشور را مهم خواند وگفت: امنیتی که در کشورما حاکم است و در بعضی کشورها مانند کشورهای مدعی آرامش، چنین امنیتی وجود ندارد‏، هزینه هایی دارد که این هزینه ها باید به واسطه پرداخت مالیات تامین شود.

وی اضافه کرد: اگر کسی در این کشور کار میم کند و درآمد بدست می آورد لازم است که مالیات نیز بپردازد تا دولت با دریافت مالیات نیازهای کشور را تامین کند.

وی در بخشی از سخنان خود به سالروز شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: توجه به ۲ مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت امام حسین(ع) جز شعار مذهبی است و باید توجه ویژه ای به آن بشود که این ۲ معصوم(ع) به ما درس های ایمان، ولایت مداری و ایستادگی می آموزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر توجه به برگزایر پر شکوه شهادت حضرت زهرا(س) تاکید کرد. سالروز تاسیس بنیاد مستضعفین و پذیرش حوزه های علمیه برادران و خواهران مناسبت های دیگری بود که خطیب جمعه به آن ها اشاره و بر مسائلی در این خصوص تاکید کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها