امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11608
تاریخ انتشار: ۴:۴۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس گفت: با تلاش و پافشاری درباره بیمه فعالان قرآنی، ۱۰ میلیارد تومان بودجه به این منظور اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ، لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در نخستین همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون قرآن و عترت ارشاد، صبح امروز، هفتم اسفند‌‌ماه طی سخنانی گفت: جامعه قرآنی کشور ما را ۸۰ درصد بانوان تشکیل داده‌اند که این امر تاثیرات بسیاری در جامعه خواهد داشت، زیرا زنان نقش فرهنگ‌سازی را در کشور برعهده دارند و البته دشمنان برای فرهنگ‌سازی غرب در میان زنان بسیار برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده است و این قرآن‌آموزان هستند که با فرهنگ عجین شده قرآنی می‌توانند دست مردم را بگیرند و آنها را در برابر تهاجمات فرهنگی غربی نجات دهند.

نسخه شفابخش فقط در قرآن است

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به اینکه قرآن نسخه شفابخش است گفت: نسخه شفابخش همه ملت‌ها در قرآن است و این نسخه تنها به دست قرآن‌آموزان پیچیده می‌شود که قرآن‌آموزان موظف هستند گام‌های بزرگی را برای شفا و نجات دیگران بردارند.

تلاش به منظور کسب بودجه برای بیمه فعالان قرآنی در سال ۹۴

لاله افتخاری به بیمه فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: در مسئله بیمه فعالان قرآنی بسیار تلاش صورت گرفت  که در نتیجه در بودجه سال ۹۴، ۱۰ میلیارد تومان برای بیمه فعالان قرآنی در نظر گرفته شد. طی سال‌های گذشته تعدادی از فعالان قرآنی بیمه شده‌اند که این امر باید بسیار گسترده‌تر صورت گیرد که امیدواریم مشکلات برطرف شود تا ما بتوانیم به وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

وی افزود: معافیت‌های موسسات و تشکل‌های قرآنی نیز مورد نظر قرار گرفته است و در شورای توسعه، تشکل‌ها عضو هستند و حق رای دارند که به این منظور، امیدواریم شاهد بهره‌برداری‌های مناسب از ظرفیت‌های تشکل‌ها در مسئولیت‌های اجرایی باشیم.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در کشور اشاره کرد و گفت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری، باید مسئولان نیاز جامعه را در ارتباط با نیازهای قرآن‌آموزان دریابند و با برنامه‌ریزی کمیته بودجه و شورای توسعه بتوانیم در تربیت حافظان قرآن در تعداد گسترده در سراسر کشور قدم برداریم.

در این مراسم که در آمفی‌تأتر هتل فردوسی برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن، لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام علی پروانه، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های مردمی حضور داشتند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها