امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11593
تاریخ انتشار: ۴:۲۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share

عبدالله محمد کتمتو با حضور در شبکه جهانی ولایت گفت: باید به گوش و چشم همه دنیا رساند که این کشتارها ریشه در تفکر تکفیری وهابیت داشته و ربطی به اسلام و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله ندارد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان ,  دکتر عبدالله محمد کتمتو، نایب رییس اتحادیه علمای شام در امور فلسطین و سوریه و امام جماعت سابق اردوگاه فلسطینی یرموک در سوریه شامگاه دیروز سه شنبه، پنجم اسفندماه با حضور در شبکه جهانی ولایت و گفتگو در برنامه “دفاع از ثقلین” از نقش موثر این شبکه در ایجاد وحدت و همدلی میان مسلمانان و مبارزه با عوامل و شبکه های تفرقه افکن وهابی تقدیر و از عوامل و دست اندرکاران آن تجلیل کرد.

حجت الاسلام حبیب عباسی کارشناس شبکه جهانی ولایت و مدیر گروه پاسخ به شبهات موسسه تحقیقاتی ولیعصر (عج) گزیده ای از سخنان این عالم اهل تسنن را در گفتگویی با شبستان در میان گذاشت که در ذیل می خوانید:

عبدالله محمد کتمتو، نایب رییس اتحادیه علمای شام در امور فلسطین و سوریه با اشاره به تاریخچه ظهور و پیدایش وهابیت اظهار کرد: این جریان همه اعتقاد خود را از محمد ابن عبدالوهاب و ابن تیمیه حرّانی گرفته و بر اساس آراء و اندیشه های این دو شخص، فعالیت ها و اقدامات خود را پیش می برد.

وی در ادامه با تاکید بر برخوردهای دوگانه وهابیت با اماکن مقدس و بنای قبور تصریح کرد: اگر به اعتقاد وهابیت این مساله و ساخت گنبد و بارگاه بر قبور شرک است، بنابراین، باید همه موارد آن شرک باشد و تخریب شود در حالی که می بینیم گنبد و بارگاه هایی که مربوط به اهل بیت علیهم السلام است و یا با ایشان ارتباط دارد، تخریب می شود و بناها و بارگاه ها و موزه هایی که همسویی اعتقادی با آنها دارد، همانند مقبره ملک سلیمان که در محدوه حضور آنها قرار داشت، تخریب نشده و حفظ می شود.

امام جماعت سابق اردوگاه فلسطینی یرموک در سوریه ضمن اشاره به موردی دیگر از برخوردهای دوگانه وهابیت، ادامه داد: یکی دیگر از این مسائل، برخورد دوگانه با برگزاری جشن و مراسم ولادت است که وهابیت با مولدالنبی و جشن میلاد مقابله می کنند و انجام دهنده آن را بدعت گذار می دانند، اما برای محمدابن عبدالوهاب و بزرگان خود سالگرد و بزرگداشت برپا می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه ریشه تکفیری ها به لامذهب بودن باز می گردد، ابراز کرد: ظاهر وهابیت این است که تقیدات مذهبی بسیاری دارند اما مشاهده می شود افرادی در این گروه ها هستند که اتفاقا لامذهب بوده و هیچ یک از مذاهب رسمی اسلامی را به رسمیت نشناخته و تنها فکر و اندیشه خود را به رسمیت می شناسند.

نایب رییس اتحادیه علمای شام در امور فلسطین و سوریه همچنین کشتار امروز مسلمانان و غیرمسلمانان توسط داعش را برگرفته و هماهنگ با کشتارهای وهابیت در بدو تاسیس آن در قرن ۱۲ هجری دانست و گفت: همان گونه که در آن روز شیعه و اهل سنت آماج کشتار و حمله وهابیت قرار می گرفتند، امروز نیز شیعه و اهل سنت و دیگران به دست داعش کشته می شوند.

وی تاکید کرد: باید به گوش و چشم همه دنیا رساند که این کشتارها ریشه در تفکر تکفیری وهابیت داشته و ربطی به اسلام و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله ندارد.

عبدالله محمد کتمتو، در ادامه، شیخ رمضان البوطی را از علمای سوری و مبارز با وهابیت دانست که مورد غضب آنها قرار گرفته و نهایتا در مسجد و در حین قرائت و تفسیر قرآن به دست تکفیری ها به شهادت رساندند.

نایب رییس اتحادیه علمای شام در امور فلسطین و سوریه در پایان سخنان خود وحدت را ضرورت جهان اسلام خواند و خاطرنشان کرد: امروز شبکه های ماهواره ای در پی تخریب وحدت و ایجاد چنددستگی و تضادهای مذهبی در جهان اسلام هستند که شبکه جهانی ولایت در خنثی کردن این توطئه ها و ایجاد وحدت میان مسلمانان توانسته است نقش موثری داشته باشد.

گفتنی است، به زودی فایل تصویری این برنامه در آرشیو شبکه جهانی ولایت به نشانی www.velayattv.com قابل دسترسی و دانلود برای کابران است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها