امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11587
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share

رئیس شورای هیات‌های مذهبی کشور گفت: با توجه به تلاقی ایام فاطمیه با ایام نوروز راهکارها و برنامه‌های هیات‌های مذهبی به تمام استان‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایسنا حجت‌الاسلام روح‌الدین دریکوند ، با بیان این‌که چهارمین نشست فصلی هیات‌های مذهبی کشور در سال‌ جاری در بوشهر برگزار شد، بیان کرد: در این نشست جمعی از مسئولان استانی، مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات و مسولان هیات‌های مذهبی ۳۱ استان کشور حضور داشتند.

وی با بیان این‌که محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و خدمت به دستگاه اباعبدالله(ع) توفیقی عظیم از جانب خداوند متعال است، تصریح کرد: خدمت به اهل بیت(ع) به‌طور قطع و یقین در زندگی دنیوی و اخروی انسان نتایج خیر به‌دنبال دارد.

دریکوند در تشریح نتایج دنیوی محبت به اهل بیت(ع) اظهار کرد: روزی جوانی که گرفتار مشکلات و گرفتاری‌ها شده بود و کارد به استخوانش رسیده بود خود را دخیل به حرم لنگر زمین و آسمان شهید رمضان امیر مؤمنان علی(ع) کرد در عالم مکاشفه حضرت علی(ع) به او فرمودند به بازار بغداد نزد فلان تاجر برو و این شعر را بگو «به آسمان رود و کار آفتاب کند».

رئیس شورای هیات‌های مذهبی کشور ادامه داد: این جوان به بازار بغداد نزد تاجر رفت و شعر را گفت. تاجر سؤال کرد این شعر از کیست؟ جوان جواب داد از امام علی(ع)، آنگاه تاجر گفت شعری در مدح امام علی(ع) نوشتم که بیتی از آن ناقص ماند ولی چون آقا خودش تفضل کرده است نصف اموالم را به شما می‌بخشم و آن شعر این است «به ذره گر نظر لطف بوتراب کند؛ به آسمان رود و کار آفتاب کند».

وی با بیان اینکه در احوالات شیخ عباس قمی آمده است که به‌خاطر نوشتن زیارت‌نامه‌های امام حسین(ع) تا حالا سه بار مرا به خدمت امام حسین(ع) برده‌اند، ادامه داد: بنا بر احادیث بزرگان دین هر کس محبت و مودت اهل‌ بیت را در دل داشته باشد و سبک زندگی‌اش مانند آن‌ها باشد اهل بیت دادرس او در لحظه جان کندن خواهند بود.

دریکوند با بیان این‌که در چهارمین نشست فصلی هیات‌های مذهبی کشور و جمع‌بندی مطالب کمیته‌های تخصصی مصوباتی حاصل شد، ادامه داد: مقرر شد در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) ۳۱ نفر از مسئولان استان‌ها به نیابت از مسئولان هیات‌های مذهبی کشور با مقام معظم رهبری دیدار کنند.

وی با بیان این‌که حکم ماموریت تمام کسانی که در شورای هیات‌های مذهبی کشور هستند توسط سازمان تبلیغات صادر خواهد شد، گفت: در مورد تلاقی ایام فاطمیه با ایام نوروز راهکارها و برنامه‌های هیات‌های مذهبی به تمام استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها