امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 11581
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share

رئیس جمهور و هیئت دولت باید مجری نماز، امر به معروف و نهی از منکر در کشور باشد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ,  آیت‎الله حسینی بوشهری دیشب ۶ اسفند در دیدار رییس جمهور با طلاب و فضلای حوزه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه گفت: شهر قم نیازی به تعریف ندارد زیرا شهر عش آل محمد(ص) است.

وی افزود: امروزه حوزه علمیه قم با ۸۰هزار طلبه، ۳هزار استاد، ۱۵۰ مرکز تخصصی، ۱۲۲ مجله علمی پژوهشی و علمی ترویجی، ۲۵ مرکز تخصصی و آموزش عالی، ۱۹ انجمن علمی و ۲۵۰۰ رابط علمی ظرفیتی عظیم را در حوزه نشر معارف اهل بیت(ع) ایجاد کرده است.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور بیان کرد: امروز حوزه علمیه ما میزبان طلابی از ۸۰ کشور جهان است و مرکز خدمات حوزه نیز به پشتیبانی از این ظرفیت عظیم انسانی کشور می‎پردازد که جای تقدیر دارد.

وی گفت: قم و حوزه خاستگاه انقلاب اسلامی و به فرموده رهبر انقلاب، نظام اسلامی مولود حوزه است. در این زمان نیز حوزه آماده پاسخگویی به نیازهای دولت و نظام اسلامی است و می‎تواند در این عرصه‎ها نقش‎آفرین باشد.

حسینی بوشهری بیان کرد: باید ساز و کار مناسبی برای تعامل بهتر حوزه و دولت فراهم شود تا بتوانیم از این ظرفیت عظیم برای پیشبرد نظام اسلامی بهره ببریم.

وی گفت: مراجع عظام تقلید پشتوانه بسیار عظیمی برای کشور و نظام و انقلاب و اسلام هستند و قطعا هر بحثی را که مطرح می‎کنند از سر خیرخواهی و دلسوزی است.

مدیر حوزه‎های علمیه اظهار کرد: قم با این همه خدماتی که به انقلاب و کشور کرده است نباید با این همه مشکلات از جمله بیکاری و…. دست و پنجه نرم کند البته منکر خدمات دولت به قم نیستیم ولی باید کاری انجام شود که در شان این مردم باشد.

وی در پایان گفت: باید ارتباط دولت با قم بیشتر شود و از حالت رسمی به روابط و سفرهای غیر رسمی نیز تبدیل شود و نکته آخر نیز آنکه رییس جمهور باید به فرموده قرآن مجری نماز، امر به معروف و نهی از منکر در کشور باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها