امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11569
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۷
چاپ این نوشته
Share

معاون بین الملل حوزه گفت: ما در حوزه نشر معارف دینی به زبان های زنده دنیا قصور کردیم و به آن اعتراف می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی، صبح امروز در همایش بزرگ زباندانان حوزه، در مدرسه عالی دارالشفا گفت: همایش زبان دانان حوزه با مشارکت نهادهای فعال حوزوی در عرصه بین المللی برگزار شده است.

وی افزود: هدف اصلی از برگزاری این همایش، اجابت به دستورات الهی است؛ خداوند آخرین فرستاده خود را و او را رحمت للعالمین قرارداد و همچنین علما را ورثه الانبیا قرارداد.

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: ما در حوزه نشر معارف دینی به زبان های زنده دنیا قصور کردیم و به آن اعتراف می کنیم؛ تبلیغ دین خداوند در سراسر جهان یک واجب شرعی برای همه ماست.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان کرد: این وجوب یک وجوب عقلی و شرعی است؛ تبلیغ معارف اسلامی برای بلاد از واجبات بسیار مهم است که در این حوزه نباید به هیچ عنوان کم کاری انجام شود.

وی گفت: امام راحل به عنوان یک ولی فقیه و یک مرجع بزرگ به وجوب این مساله تاکید داشتند که باید طلاب معارف اسلامی را به زبان های مختلف به دنیا عرضه کنند.

وی افزود: این همایش در این زمینه از اولین همایش هایی است که در این حوزه برگزاری می شود؛ این عرصه و گسترش زباندانی در حوزه از مطالبات مقام معظم رهبری است.

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری طلاب را به زباندانی در هفت حوزه زبانی زنده دنیا توصیه کردند؛ دشمنان برای یادگیری زبان های اسلامی تلاش گسترده ای انجام می کنند و ما نیز باید در این حوزه از شکل منفعلانه خارج شویم و حالت فعلانه به خود بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان کرد: قبل از ۵۰۰سال پیش از غرب دانشگاه یادگیری زبان های کشورهای اسلامی تاسیس شده است.

وی گفت: طلابی که به کشورهای مختلف برای تبلیغ حضور یافته اند بارها مشاهده کرده اند که مسیحیان و یهودیانی که به زبان های اسلامی مسلط بودند.

وی با تقدیر از شورای عالی حوزه برای تصویب آموزش زبان در پایه دوم حوزه، افزود: این همایش گام اول در توسعه زبان خارجی در حوزه است؛ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند طلاب ما باید به هفت زبان مسلط شوند.

معاون بین الملل حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: در این همایش از برخی از زباندانان برتر حوزوی که تلاش گسترده ای برای توسعه زبان های خارجی در حوزه کرده اند تجلیل خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان کرد: از طلاب می خواهیم که تمام تلاش خود را برای یادگیری زبان های خارجی به کار بگیرند؛ مدیران ارشد حوزه نیز در این زمینه باید راه را برای یادگیری زبان های دنیا در تمام استان های کشور هموار کنند.

وی در پایان از حضور و فعالیت ۳۰۰۰زباندان در حوزه علمیه قم خبرداد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها