امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11558
تاریخ انتشار: ۲:۳۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۶
چاپ این نوشته
Share

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: قاریان قرآن کریم به سمت حفظ قرآن نیز حرکت کنند و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری رشته حفظ قرآن کریم نیز در مسابقات سراسری قرآن کریم وجود خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در تبریز گفت: ۲۰۰ محفل قرآن کریم در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی گفت: در چهل روز گذشته آذربایجان شرقی میزبان برنامه‌های قرآنی است و نمایشگاه قرآنی نیز در حاشیه این مسابقات برگزار می‌شود. مسابقات قرآن کریم تنها مسابقه عادی نیست بلکه جشنواره بزرگ قرآنی در بخش‌های مختلف است. امسال جایزه ویژه برای تلاوت معنا محور خواهیم داشت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

حسینی حفظ قرآن را مورد تأکید مقام معظم رهبری دانست و گفت: قاریان قرآن کریم به سمت حفظ قرآن نیز حرکت کنند و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری رشته حفظ قرآن کریم نیز در مسابقات سراسری قرآن کریم وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: امسال برای اولین بار رشته قرائت و حفظ ۱۰ جز نیز برگزارمی شود و گرایش به سمت حفظ قرآن کریم باشد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: سرمایه ما در این کشور نیروهای انسانی متعهد و دلسوز ، متخصص و قرآنی است که باید ایران اسلامی را بسازند. در آئین افتتاحیه از برگزیدگان ادوار اولیه دهه ۶۰ تجلیل می‌شوند.

حسینی گفت: این افراد در حال حاضر جزو داوران برگزاری مسابقات قرآن کریم هستند و در عرصه قرآن کریم حضوری فعالانه دارند.

شبکه‌های قرآن، شما، العالم، الکوثر و سهند مسابقات سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در تبریز را پوشش می‌دهند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها