امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11520
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۶
چاپ این نوشته
Share

مدیرعامل مؤسسه امیرالمومنین کاشان گفت: ثبت‌نام در سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و نهج‌البلاغه از روز جمعه ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ و در ۱۷ رشته مختلف آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ,حجت‌الاسلام حسن‌زاده مدیرعامل مؤسسه امیرالمؤمنین کاشان , با اشاره به آغاز ثبت‌نام اینترنتی سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و نهج‌البلاغه از ابتدای اسفندماه ۹۳ ‌گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۵ اسفندماه با مراجعه به این مرکز در شهرستان کاشان، اقدام به ثبت‌نام کنند.

به گفته وی، مؤسسه امیرالمؤمنین کاشان که در مهرماه امسال، دوره قبل آزمون‌ها به‌عنوان مؤسسه فعال در این شهرستان با بیشترین آمار ثبت‌نامی و همچنین «مؤسسه موفق قرآنی در سال ۹۳» شناخته شد نیز آمادگی ثبت‌نام از علاقه‌مندان را دارد.

حسن‌زاده در ادامه یاد آور شد: آزمون در چهار موضوع اصلی شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، تدبر در قرآن کریم، حفظ قرآن کریم و ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه در ۱۷ رشته مختلف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌‌که، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در شش رشته مختلف برگزار می‌شود، افزود: حفظ قرآن کریم نیز در ۹ رشته مختلف شامل حفظ جزء ۳۰، جزء اول، ۳ جزء اول، ۵ جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم براساس مصحف شریف با شرح واژگان استاد بهرامپور و همچنین حفظ موضوعی قرآن کریم برگزارمی‌شود.

حسن‌زاده با اشاره به افزایش رشته نهج‌البلاغه به آزمون‌های سراسری از سال اخیر گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در رشته مفاهیم نهج‌البلاغه براساس مجلدات ۱ و ۲ درس‌نامه نهج‌البلاغه در آزمون شرکت کنند.

وی افزود: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از رشته‌ها و منابع سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و نهج‌البلاغه می‌توانند به نشانی اینترنتی www.qia.ir مراجعه کنند.

به گفته وی، کار صدور کارت ورود به جلسه آزمون از روز ۱۶ فروردین‌ماه ۹۴ تا دهم اردیبهشت سال آینده خواهد بود و بعد از آن نیز آزمون در روز یازدهم اردیبهشت‌ماه ۹۴ در دو نوبت به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه امیرالمومنین کاشان یاد آور شد: آزمون در دو نوبت برگزار می‌شود که ‌نوبت اول ساعت ۸:۳۰ صبح مربوط به رشته‌های حفظ قرآن کریم است و نوبت دوم که از ساعت ۱۱ آغاز می‌شود مربوط به سایر رشته‌ها است.

حسن‌زاده گفت: طی ۱۳ دوره آزمون گذشته برای نخستین بار داوطلبان می‌توانند در دو رشته از آزمون، حفظ قرآن کریم و سایر رشته‌ها ثبت‌نام کرده و در آزمون شرکت کنند.

وی همچنین در زمینه برگزاری آزمون ویژه سنین زیر ۱۲ سال گفت: آزمون شفاهی حفظ ویژه نوجوانان در محدوده زمانی ۱۳ تا۳۰ اردیبهشت‌ماه سال ۹۴ برگزار خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه امیرالمؤمنین کاشان یادآور شد: به نفرات برگزیده آزمون  ۱۷ کمک هزینه سفر عمره مفرده، ۵۰ کمک هزینه عتبات عالیات، ۱۰۰ کمک هزینه سفربه مشهد مقدس و صدها جوایز نقدی دیگر ازسوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که لوح تقدیر به تمامی داوطلبانی که امتیاز ۹۰ از ۱۰۰ را کسب کرده باشند از سوی معاونت قرآن و عترت اهدا می‌شود، افزود: به شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب لازم و نمره قبولی در آزمون شوند، گواهی‌نامه پایان دوره معتبر از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داده خواهد شد.

حسن‌زاده گفت: خواهران علاقه‌مند به امور قرآن و نهج‌البلاغه می‌توانند به شعبه یک خواهران مؤسسه امیرالمومنین کاشان در خیابان اباذر، جنب ساختمان مرکزی شهرداری، کوی شهید قطان برای آشنایی با فعالیت‌ها مراجعه و یا با شماره تلفن ۵۵۴۶۴۴۴۵ با پیش‌شماره ۰۳۱ تماس بگیرند.

مدیر‌عامل مؤسسه امیرالمؤمنین کاشان در پایان افزود: برادران علاقه‌مند به امور قرآن و نهج‌البلاغه می‌توانند برای آشنایی بیشتر به شعبه برادران این مؤسسه در میدان کمال‌الملک، جنب بازاررضا، کوچه شهید تقی‌زاده مراجعه و یا با شماره تلفن ۵۵۴۷۲۸۰۱ با پیش‌شماره ۰۳۱ تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها