امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11511
تاریخ انتشار: ۹:۵۹ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۶
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتایی نظر خود را پیرامون واردات اجناس و کالاهای خارجی بیان کردند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» متن سوال و پاسخ این مرجع تقلید بدین شرح است:

بسمه تعالی

محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی

سلام علیکم؛

احتراماً با توجه به اینکه بسیاری از تولیدات داخل در حال نابودی می‌باشد و به تعداد زیادی از مردم مسلمان کشور، ‌ضرر و زیان وارد می‌شود؛ خواهشمند است نظر مبارک را پیرامون ورود اجناس خارجی به کشور و خرید و فروش آنها بیان فرمایید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

علیکم السلام و رحمه الله

حکم شرعی این است که اگر واردات هرگونه کالا از کشورهای بیگانه، موجب ضرر و زیان بر اقتصاد کشور اسلامی گردد، مثل اینکه سبب تعطیل یا رکود کارخانه‌ها و صنایع و بیکاری افراد شود، ‌باید ورود آن ممنوع شود و نیز بازرگانانی که از این پی‌آمد اطلاع دارند شخصاً موظفند که این کالاها را وارد نکنند.

باید صنعت و کار در کشور، ترویج و تشویق شود و حتی اگر کالای خارجی را ارزان عرضه می‌دارند برای اینکه تولید آن در کشور گران‌تر تمام می‌شود، باید منافع اصلی و دراز مدت را در نظر بگیرند. بعضی از کالاها هم که در داخل تولید نمی‌شود ولی چون ضرورتی برای ورود آن به کشور نیست و به نفع بیگانه می‌باشد و مثل خرج‌های زائد است،‌ نیز باید ممنوع شود تا تولید و تجارت و کسب و کار درکشور رواج پیدا کند و مردم با اطمینان خاطر و امنیت کامل به اقتصاد مملکت اسلامی رونق بیشتر دهند. موفق باشید                         لطف الله صافی/جمادی الثانیه۱۴۳۲ه.ق

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها