امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11486
تاریخ انتشار: ۳:۳۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۵
چاپ این نوشته
Share

همایش مجمع مبلّغان تخصصی و دومین مراسم اعطای اعتبارنامه مهارت‌های تبلیغ تخصصی روز ششم اسفندماه با حضور آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , حجت‌الاسلام والمسلمین امیر ارزانی، رئیس اداره امور مبلّغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با بیان اینکه تبلیغ، علاوه بر اینکه یک دانش و تجربه است اما در عین حال یک مهارت محسوب می‌شود، از اعطای اعتبارنامه مهارت‌های تبلیغی به ۲۴ نفر از مبلّغان در عرصه‌های تبلیغ شفاهی، تبلیغ مکتوب و تبلیغ مجازی این دفتر خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت طرح رتبه‌بندی مبلّغان افزود: تأمین نیازهای معرفتی و انسانی در عرصه توسعه فرهنگ دین‌مداری در جامعه از محورهای مهم سند چشم‌انداز دفتر تبلیغات اسلامی است و‌‌ همان‌گونه که در جامعه قشر‌های مختلف اعم از زن و مرد، پیر و جوان کارگر و دانشجو و دانش آموز با نیازهای دینی متفاوت هستند و پاسخ‌گویی به این نیاز‌ها، مبلّغان تخصصی با توانایی علمی، سخنوری و مهارتی ویژه که از اساسی‌‌ترین زیرساخت‌های سطح‌بندی مبلّغان است را می‌طلبد، لذا ساماندهی مبلّغان و رتبه‌‌بندی در راستای پاسخ‌گویی مطلوب به نیاز متفاوت اقشار مختلف جامعه صورت گرفته است.

رئیس اداره امورمبلّغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تبلیغات دینی که از دیرباز متکی بر حضور مبلغان حوزوی در میان توده‌های جامعه بوده است، یکی از مهم‌ ترین روش‌های ترویج فرهنگ دینی در جامعه است و یکی از اهداف تأسیس دبیرخانه مهندسی تبلیغات دینی که در سال ۱۳۸۹ شکل گرفت را تدوین نظام رتبه‌بندی مبلّغان دینی استان اصفهان دانست.

وی بیان کرد: اعتبارنامه مهارت‌های تبلیغی کاری بدیع در عرصه تبلیغات دینی است که در راستای نظام رنبه بندی مبلغان دینی انجام می‌پذیرد.

ارزانی مهارت وعظ و خطابه، مهارت مربی‌گری کودک و نوجوان، مهارت مدرسی خانواده، مهارت پاسخ‌گویی به پرسش‌های دینی و مشاوره را شاخص‌های رتبه بندی مبلغان تبلیغ شفاهی و مهارت نویسندگی مذهبی را شاخص رتبه بندی مبلغان تبلیغ مکتوب اعلام کرد.

این مراسم با حضور آیت‌الله طباطبایی‌‌نژاد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان, رئیس شورای فرهنگی عمومی استان، حجت‌الاسلام میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان، مسئولان حوزه علمیه اصفهان و مدیران و مسئولان استانی برگزار می‌‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها