امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11417
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۴
چاپ این نوشته
Share

بیشتر فشارها ر غرب به مسلمانان وارد می شود و مسلمانان و زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده است به گونه ای که آنها حتی برای عبادت نیز مشکل زیادی دارند و ساخت مساجد در غرب دچار مشکلات زیادی شده است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر ,  ساخت مسجد شهر مارسی به دلیل مشکلات مالی در  فرانسه متوقف شده است و اینک مسلمانان شهر مارسی نمی توانند به راحتی عبادت کنند.

روزهای جمعه حدود ۲۰۰۰ مسلمان برای نماز جمعه به مسجد می رود و اینک شهر مارسی با کمبود مکانی برای عبادت مسلمانان مواجه شده است و مسلمانان در مکانهایی غیر از مسجد مشغول عبادت و جلسات مذهبی  می شوند. در شهر مارسی ۲۵ هزار مسلمان وجود دارد که مساجد شهر مارسی پاسخگو نیست.

این موضوع در شهرهای دیگر فرانسه نیز وجود دارد و دولت فرانسه و احزاب فشارهای زیادی برای ساخت مساجد وارد می کنند و هزینه ساختن مساجد نیز بسیار بالا رفته است. دولت الجزایر قصد داشت در فرانسه مسجدی بسازد که این درخواست رد شد.

در پاریس تنها یک مسجد وجود دارد که برای همه مسلمانان کفایت نمی کند و مسلمانان در فرانسه علاوه بر فشارهای تبلیغی بر علیه اسلام برای عبادت و تجمعهای مذهبی نیز دچار مشکل هستند.

آمارها نشان می دهد حمایت از ساخت مساجد در غرب از ۳۱ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته که این موضوع دشواریهای بیشتری برای مسلمانان به وجود آورده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها