امروز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 11398
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۴
چاپ این نوشته
Share

امام جمعه اصفهان گفت: خواهران طلبه وظیفه سنگینی در راهنمایی و هدایت بانوان دارند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس  از اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار اساتید خواهر حوزه‌های علمیه اصفهان بر اهمیت تربیت خواهران طلبه مبلغ تأکید و اظهار کرد: احساسات و ظرافت‌های خاص بانوان آنها را نسبت به مردان آسیب‌پذیرتر کرده، بنابراین برنامه‌ریزی و توجه به حوزه بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی تصریح کرد: نسل‌های آینده این مملکت در دامان مادرانی تربیت می‌شوند که اگر برای بالا بردن سطح دانش و معلومات آنها تلاش نکنیم، ضرر کرده‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به حوزه‌های علمیه خواهران تأکید و اظهار کرد: اگر از ابتدا حوزه‌های علمیه خواهران را در قالب دانشکده معارف تعریف می‌کردند، خانواده‌های بیشتری فرزندان خود را برای تحصیل علوم دینی در این دانشگاه‌ها ثبت‌نام و هزینه پرداخت می‌کردند، لیکن در حال حاضر کسانی که به مدارس علمیه خواهران می‌آیند، نه تنها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، بلکه انتظار دریافت شهریه نیز دارند.

وی افزود: طلبه آقایی که شهریه دریافت می‌کند، از آن جهت است که او تا آخر عمر بورسیه می‌شود تا علوم دینی را بیاموزد و به دیگران آموزش دهد اما این مهم برای طلاب خواهر اجرایی نیست.

طباطبایی‌نژاد افزایش آمار اعتیاد در بانوان را هشدار داد و گفت: در حال حاضر خطر اعتیاد بیش از خطر داعش جامعه ما را تهدید می‌کند و این تهدید در حوزه بانوان به مراتب خطرناک‌تر است.

وی با اشاره به اهمیت جذب در کارهای فرهنگی بیان کرد: اگر امسال یک گروه ۲۰ نفره بودید و سال آینده نتوانستید افرادی را به جمع خود اضافه کنید، بدانید که در کارتان موفق نبوده‌اید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اظهار کرد: رسول خدا (ص) خطاب به امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند علی جان اگر یک نفر به دست تو هدایت شود، برایت بهتر است از آنچه خورشید بر آن می‌تابد.

وی با بیان این مطلب که اصلاح یک زن خیلی مهم‌تر از اصلاح یک مرد است، تاکید کرد: اگر یک زن به راه درست هدایت شود، یک کانون تربیت عظیم را هدایت کرده‌اید و بزرگ‌ترین خدمت را به جامعه کرده‌اید.

طباطبایی‌نژاد، نقش مادر را بسیار مهم‌تر و خطیرتر از پدر دانست و گفت: تاکنون ندیده‌ایم که از یک مادر خوب، فرزند ناخلفی تربیت شود اما چه بسیار فرزندان ناخلفی که پدرانی صالح و حتی پیامبر داشتند.

وی سینه فراخ را اولین ابزار برای هدایت دیگران دانست و افزود: در آیات قرآن این موضوع بارها تکرار شده و حضرت نوح نیز در ابتدای رسالت خویش از خداوند سعه‌صدر طلب می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: نفس انسان به گونه‌ای‌ است که با اندک کار نیکی راضی می‌شود لذا تلاش کنید که هر چقدر در راه خدا کار می‌کنید از خودتان راضی نشوید و برای انجام کارهای بیشتر تلاش کنید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها