امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 11357
تاریخ انتشار: ۳:۴۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۳
چاپ این نوشته
Share

شهرستان گراش از توابع استان فارس به عنوان میزبان برگزاری پنجمین المپیاد قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، دکتر علی اصغر شعاعی، معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تشریح این خبر گفت : با توجه به بررسی های صورت گرفته و همچنین درخواست دانشکده علوم قرآنی گراش مبنی بر میزبانی این دوره از المپیاد ، مقرر گردید پنجمین المپیاد قرآن و عترت، در شهرستان گراش برگزار گردد.

وی ادامه داد: امکانات موجود در شهرستان گراش در حد مطلوب است و به نظر می رسد این دانشکده با بهره گیری از همکاری سایر نهاد های این شهرستان بتواند به نحو احسن پذیرای دانشجویان قرآنی باشد.

شعاعی افزود : مرحله شفاهی این دوره از المپیاد یکم الی چهارم اردیبهشت ماه سال آینده و با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت کننده در بخش شفاهی برگزار می گردد.

وی در خصوص رشته های مرحله شفاهی پنجمین المپیاد قرآن و عترت دانشگاه ، اظهار کرد :« ترتیل ، تحقیق ، حفظ ۵ جزء ، حفظ ۱۰ جزء ، حفظ ۲۰ جزء ، حفظ کل قرآن کریم ، دعاخوانی ، مداحی ، سخنرانی و اذان » رشته های بخش شفاهی این دوره از مسابقات می باشد.

معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم همچنین در خصوص بخش کتبی این دوره از المپیاد قرآن و عترت ، گفت: بخش کتبی نیز با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تاریخ ۲۴ فروردین سال آینده در دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به رشته های کتبی المپیاد ، اظهار کرد : « ترجمه و مفردات قرآنی ، آشنایی با تفسیر و مفاهیم قرآنی ، سیره معصومین(ع) ، قرآن شناسی ، آشنایی با احادیث و ادعیه ، احکام ، حفظ موضوعی قرآن کریم(مرحله دانشگاهی) ، نقد و بررسی کتاب و تلخیص کتاب» در بخش دانشجویان و همچنین« احکام ، آشنایی با تفسیر و مفاهیم قرآنی ، حفظ موضوعی قرآن کریم» در بخش کارکنان، از جمله رشته های بخش کتبی است.

شعاعی افزود : رشته های بخش ارسال آثار نیز شامل«تالیف کتاب، مقاله قرآن و عترت ( یا طرح در قالب مقاله) ، نرم افزار ، وبلاگ نویسی » در بخش پژوهشی و رشته های « شعر، داستان، نمایشنامه نویسی، فیلمنامه نویسی» در بخش ادبی و رشته های «خوشنویسی، طراحی، نقاشی، تواشیح، نماهنگ و بلوتوث، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق، پویانمایی، طراحی پوستر» نیز در بخش هنری  می باشند، البته موضوعات باید در زمینه قرآن و عترت باشد.

براساس اعلام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، علاقمندان می توانند تا ۲۰ اسفند آثار خود را به دفتر مرکزی این دانشگاه ارسال نمایند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها