امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11354
تاریخ انتشار: ۳:۴۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۳
چاپ این نوشته
Share

مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: هیات های مذهبی این موضوع را که دین برای همه و و حدت از اهداف دین است را ترویج کنند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از ایرنا، رضا معممی مقدم روزشنبه درچهارمین نشست فصلی شورای مرکزی هیاتهای مذهبی کشور با موضوع بررسی نقش هیات های مذهبی در تحکیم و حفظ وحدت ملی افزود:هیات های مذهبی به دنبال ایجاد وحدت، همدلی و وفاق درحوزه ملی و فراملی باشند.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد وحدت ملی باید بین مذاهب حلقه توحیدی و انسجام ایجاد کرد افزود : دراین ارتباط ارتقای سواد دینی جامعه ضروری است.

معممی مقدم اظهارکرد: بزرگان و مراجع شیعه و علمای اهل سنت حتی اگر اختلاف نظر هم داشته باشند هرگز اجازه ندادند خونی ریخته شود، دراین ارتباط برای ایجاد وحدت و انسجام بین شیعه و سنی باید سواد دینی مردم را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: درهر دین و ادیان توحیدی برای پرهیز دادن مردم از افراطی گری توحیدی نیازمند به توانمند سازی تشکل های دینی هستیم که به عنوان یک راهبرد در این زمینه به آموزش نیاز داریم.

معممی مقدم گفت: تشکیل چنین نشست هایی زمینه آموزش های تخصصی را به وجود می آورد و با معرفی بزرگان شیعه و سنی که اختلافی از نظر اعتقادی ندارند می توانند برای برون رفت از برخی مشکلات موثر باشد.

استاندار بوشهر گفت: هیات های مذهبی این موضوع که دین برای همه است را ترویج کنند و احزاب سیاسی نیز دین را به نام خود مصادره نکنند تا با وحدت که از اهداف دین هست، بتوانیم مسیر پیشرفت را طی کنیم.

مصطفی سالاری افزود: بیشتر دستورات دینی ما با رویکرد اجتماعی است و دراین ارتباط همواره بر وحدت نیز تاکید شده است.

وی بیان کرد: یکی از نیازهای امروز جامعه وحدت است که برای ایجاد وحدت و همدلی باید در فعالیت های مختلف به سمت همدلی و همگرایی برویم.

استاندار بوشهر افزود: کارکرد مساجد و حسینیه ها این است که سیاست را طبق دستورات دینی پیش ببرند و مسجد را سایه و چتری برای همه بدانند.

وی ادامه داد: در مراسم محرم و صفر امسال شاهد حضور پرشور مردم با نگرش سیاسی و اجتماعی مختلف بودیم و هیات های مذهبی در خلق این صحنه ها نقشی بسیار مهم داشتند.

سالاری با بیان اینکه موضع گرفتن در هر موضوعی که در جامعه مطرح می شود، اثر خوبی ندارد، گفت: هیاتهای مذهبی مسیر وحدت را دنبال کنند تا خدمت به مردم که از اهداف دین اسلام است را محقق کرده باشند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این نشست گفت: در دولت تدبیر و امید تحولات خوبی درعرصه نفت و گاز اتفاق افتاده و بزودی با حضور مسوولان ارشد کشور فاز ۱۲ پارس جنوبی به عنوان بزرگترین پالایشگاه پارس جنوبی افتتاح می شود.

مهدی یوسفی افزود: در فاز ۱۲ پارس جنوبی تولید روزانه ۸۴ میلیون مترمکعب محقق شده و این مهم از سوی متخصصان داخلی و در شرایط تحریم صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در فاز ۱۲ پارس جنوبی شش ردیف شیرین سازی گاز را شاهد هستیم ادامه داد: امسال از فاز ۱۲، ۱۵،۱۶ و ۱۷ در مجموع ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش تولید گاز داشتیم که در مقایسه با سال های گذشته رقم بالایی است.

یوسفی با بیان اینکه منطقه ویژه پارس جنوبی برنامه های فرهنگی و مذهبی را در اولویت کاری قرار داده است افزود: اهمیت قیام امام حسین(ع) در دنیا بر کسی پوشیده نیست و هیچ حزب و گروه سیاسی نمی تواند همچون مراسم تاسوعا و عاشورا افراد را گردهم آورد.

وی اضافه کرد: ویژگی های قیام امام حسین (ع) این ارزش را دارد که برای آن برنامه ریزی و فکر شود تا زمینه برای اعتلای فرهنگ اسلام و ولایت و ارزش هایی که امام حسین(ع) و یارانش به خاطر آن جان خود را از دست دادند فکر شود.

وی گفت: هیات های مذهبی مهم ترین تریبونی است که می توان از این ظرفیت برای مقابله با اتحاد رسانه ای غرب علیه فرهنگ اسلامی و ولایت مقابله کرد.

یوسفی افزود: دولت تحولات چشمگیری را در عرصه نفت و گاز داشته و ضرورت دارد این موفقیت ها به شکل مناسبی از سوی هیات های مذهبی اطلاع رسانی شود تا روح امید و رضایتمندی در مردم ایجاد شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها