امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11351
تاریخ انتشار: ۳:۴۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۳
چاپ این نوشته
Share

انس با قرآن بدون انس با مفاهیم بلند آن که از طریق مکتب نورانی امامان معصوم(ع) و توسل به آنها به دست می‌آید، میسر نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری حوزه در اهواز، حضرت آیت الله علوی گرگانی، در پیامی به اختتامیه نهمین جشنواره مدهامتان که پیش از ظهر امروز به میزبانی خوزستان برگزار شد، تصریح کردند: هر چقدرانسان با قرآن انس بیشتری داشته باشد وسواس های شیطانی از او دور شده و نورانیت دل او بیشتر خواهد شد.

متن پیام معظم له بدین شرح است:

بسمه تعالی

قال الامام الکاظم علیه السلام: « فَإِنَّ دَرَجَاتِ الْجَنَّهِ عَلَى قَدْرِ آیَاتِ الْقُرْآنِ یُقَالُ لَهُ اقْرَأْ وَ ارْقَ فَیَقْرَأُ ثُمَّ یَرْقَى».

در دنیای امروزی که زیورهای دنیایی، عموم مردم را به خود مشغول ساخته و مظاهر فریب شیطانی همگانی شده است، توجه شما عزیزان به قرآن و فهم معانی بلند آن نوید بخش ایمان و اعتقاد راسخ شما می‌باشد.

اینجانب برگزاری اینگونه همایش‌ها و یافتن استعدادهای خوب و نابغه در زمینه قرآنی و قدردانی از آنها را امری خوب و شایسته می‌دانم.

جوانان و قرآن‌جویان عزیز بدانید که انسان هر چقدر با قرآن انس بیشتری داشته باشد، وساوس شیطانی از او دور شده و نورانیت دل او بیشتر خواهد شد؛ لکن بدانید که انس با قرآن بدون انس با مفاهیم بلند آن که از طریق مکتب نورانی امامان معصوم(ع) و توسل به آنها به دست می‌آید، میسر نخواهد بود، پس قرآن که ثقل اعظم الهی است را در کنار ثقل اصغر پروردگار که ریسمان حقیقی خدا در زمین یعنی اهل بیت(ع) هستند، داشته باشید و تعمق در مفاهیم قرآن را فراموش نکنید و بدانید که درجات بهشت بر اساس قرائت و فهم و عمل به قرآن به دست خواهد آمد.

افرادی در قیامت مقام بالاتری دارند که در عمل به قرآن و انس با آن کوشاتر و ثابت قدم تر باشند

امید است خداوند، به حق قرآن و آیات الهی آن صاحب اصلی، امام زمان(عج) را برساند تا وعده الهی در زمینه حاکمیت الله در زمین محقق شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها