امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 11315
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۳
چاپ این نوشته
Share

مرحله استانی مسابقات قرآن حوزه‌های علمیه برادران هفتم اسفند ماه در تمامی استان‌های کشور آغاز می‌شود و همچنین مرحله کشوری مسابقات بانوان طلبه روز ششم اسفند در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , حجت‌الاسلام والمسلمین بهبودی، مسؤل آموزش دفتر قرآن و عترت حوزه­­‌های علمیه گفت: ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه، پنج‌شنبه، هفتم اسفندماه در مرحله مقدماتی آغاز می‌شود و نفرات برتر به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

وی ادامه داد: این مسابقات در رشته‌های حفظ قرآن و حدیث، قرائت تحقیق و ترتیل، تفسیر، معارف حدیث، معارف ادعیه و زیارات، دعاخوانی، اذان و فرازخوانی قرآن در دو مرحله مقدماتی و کشوری برگزار می­‌شود.

بهبودی با بیان اینکه مسابقات استانی به صورت سراسری و همزمان در مراکز استان‌ها برگزار می­‌شود، عنوان کرد: ثبت نام این دوره از مسابقات از طریق سایت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه، تا ۲۰ بهمن ماه انجام شد و  دو هزار و ۲۸۲ نفر برای حضور در مسابقات ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه هر طلبه می‌توانست در چند رشته ثبت‌نام کند و حضور یابد، براساس نفر رشته بیش از ۹ هزار و ۶۶۸ شرکت‌کننده داشته‌ایم.

زمان مرحله کشوری

وی مرحله کشوری مسابقات را ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ اعلام کرد و گفت: مکان برگزاری مرحله کشوری مسابقات متعاقباً اعلام خواهد شد.

بهبودی، شناسایی استعدادهای برتر قرآنی حوزه، آشنایی بیشتر طلاب با مقولات مختلف قرآنی و ایجاد انگیزه بیشتر برای انس با قرآن را از جمله اهداف این مسابقات برشمرد و تصریح کرد: تمام کسانی که بتوانند حدنصاب تعیین شده را در مرحله مقدماتی کسب کنند به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

مسابقات قرآن بانوان

همچنین نهمین جشنواره قرآنی بانوان طلبه روز ۶ اسفند ماه در قم آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی‌پناه در گفت‌وگو با ایکنا گفته بود: نهمین جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه با حضور ۱۷۰ نفر از حافظان، قاریان و فعالان قرآنی از حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره در سه سطح مدرسه‌ای، استانی و کشوری در حال برگزرای است که بیش از هفت هزار نفر در مرحله مدرسه‌ای در آن شرکت داشتند.

رقابت ۱۷۰ نفر

حسینی پناه تصریح کرد: هزار و صد نفر از کسانی که امیتاز بالای ۸۵ به دست آورده بودند به مرحله استانی راه یافتند و از این تعداد نیز ۱۷۰ نفر وارد مرحله کشوری شدند.

مدیر پرورشی حوزه خواهران با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره با ششمین دوره مسابقات قرآن حوزه خواهران همراه است گفت: این مسابقات در رشته‌های ترجمه و مفاهیم، حفظ موضوعی آیات و روایات، قرائت، تفسیر قرآن و حفظ ترتیبی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: حفظ ترتیبی شامل حفظ ده، ۱۵ و حفظ کل قرآن کریم خواهد بود و مسابقات نیز روز ششم اسفندماه آغاز و اختتامیه آن نیز روز هفتم اسفند در جمکران برگزار می‌شود.

حسینی پناه بیان کرد: بیش از صد مقاله، ۵۰ اثر ادبی و ۵۰ اثر هنری نیز به جشنواره قرآنی حوزه خواهران ارسال شده و محوریت همه آثار نیز قرآن و حدیث است که در نهایت ۱۷ اثر در آئین اختتامیه برگزیده و معرفی می‌شوند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها